Andrej Danko: Skončíme horšie, ako Rumunsko?

12.04.2014

Slovenská národná strana (SNS) vyzýva vládu, aby sa konečne začala zaoberať problémami Slovenska a najmä zlou situáciou živnostníkov, malých a stredných podnikateľov, a zhoršeným podnikateľským prostredím. SNS opäť žiada opatrenia na zníženie daní a zjednodušenie administratívneho zaťaženia, čo by pomohlo naštartovať ekonomiku.

Po turbulentných predvolebných kampaniach a povolebných analýzach nastal čas na serióznu prácu. Potvrdzuje sa, že istoty ľuďom už dávno nestačia, ľudia potrebujú riešenia. Vláda v minulom období prijala množstvo nesystémových krokov, ktoré likvidujú malých podnikateľov a malé firmy. SNS dlhodobo vyzývala na opatrenia, ktoré by podnikateľské prostredie stabilizovali a pôsobili motivačne na tých, čo chcú byť aktívni.

Už napríklad aj Rumunsko, ktoré je v rebríčku chudoby na posledných miestach medzi štátmi Európskej únie, hodlá znížiť dane a zrušiť daň zo zisku firmám, ktoré chcú zisk reinvestovať doma, znížiť príspevky na sociálne zabezpečenie a znižovať DPH na niektoré potraviny. Táto krajina chce tak ešte viac naštartovať ekonomiku, ktorá podľa mnohých údajov rastie rýchlejšie, než ekonomiky iných členských štátov EÚ.

Oživenie ekonomiky vždy súviselo so znižovaním daní. Opätovné zavedenie rovnej dane, zníženie odvodového zaťaženia a zrušenie odvodových povinností v prípade dohôd o pracovnej činnosti a dohôd o vykonaní práce a dobre pripravovaná legislatíva, ktorá sa nebude meniť každú chvíľu, môže byť zárukou, že Slovensko neskončí na chvoste únie.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC