Andrej Danko: Ak chceme zastaviť xenofóbiu a nenávisť, musíme občanom vrátiť dôveru

16.09.2016

Verbálne nenávistné útoky sú v súčasnosti prítomné vo všetkých sférach spoločnosti, šírené médiami, sociálnymi sieťami ako aj politikmi. V tomto smere stojí pred nami – politickými lídrami – i pred našimi národnými parlamentmi mimoriadna úloha. Povedal to predseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko na Konferencii predsedov parlamentov členských krajín Rady Európy v Štrasburgu.

Andrej Danko na konferencii vystúpil v piatok 16. septembra 2016. Konferencia predsedov parlamentov členských krajín Rady Európy sa venovala otázkam prejavov nenávisti, diskriminácie a rasizmu. Išlo o dvojdňové podujatie, v závere ktorého vystúpil práve Andrej Danko. Rada Európy venuje spomínaným témam už dlhodobo veľkú pozornosť.

Témou vystúpenia bola slušnosť a boj s prejavmi xenofóbie, nenávisti a diskriminácie v politike i verejnom živote. „Verbálne nenávistné útoky sú v súčasnosti prítomné vo všetkých sférach spoločnosti, šírené médiami, sociálnymi sieťami ako aj politikmi. V tomto smere stojí pred nami – politickými lídrami – i pred našimi národnými parlamentmi mimoriadna úloha. To my často určujeme úroveň diskusie, často v dôsledku práve politických vystúpení narastá medzi občanmi nenávisť, strach a extrémizmus,” zdôraznil vo svojom prejave predseda NR SR a predseda SNS.

„Ak chceme zastaviť nárast xenofóbie, vzájomnej nedôvery a nenávisti, diskriminácie i prejavov politického extrémizmu, musíme občanom vrátiť dôveru. V tejto súvislosti si musíme byť vedomí našej zodpovednosti voči občanom i politickej kultúre ako takej. Vidíme, že v celom regióne rastie nacionalizmus a radikalizmus,” pripomenul predsedom parlamentov krajín Európskej Únie Andrej Danko.

Predseda NR SR a predseda SNS absolvoval v Štrasburgu aj niekoľko neformálnych stretnutí a rozhovorov, napríklad s predsedom nemeckého Bundestagu Norbertom Lammertom.

NR SR, kh

danko-strasburg-1

danko-strasburg-2

danko-strasburg-3

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

22. 11. 1939 – Predstavitelia slovenského exilu po nezhodách s Čs. národným výborom založili SNR v Paríži na čele s Milanom Hodžom.

22. 11. 2001 – Vláda SR schválila prelety lietadiel, zapojených do operácie NATO v Afganistane, nad územím SR.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC