Andrej Danko: Chcem sa naplno venovať funkcii predsedu parlamentu a strany

01.04.2016

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a predseda Slovenskej národnej strany pozastavuje svoju činnosť advokáta. ,,Budem sa naplno venovať funkcii predsedu parlamentu a predsedu SNS,” povedal v piatok 1. apríla na tlačovej konferencii. Dodal, že nemá záujem zneužívať funkciu predsedu NR SR na politické boje.

Andrej Danko preruší svoju advokátsku činnosť. Rozlúči sa s ňou, napriek tomu, že mu ju zákon dovoľuje. Dodal tiež, že v súlade so zákonom podá tiež v zákonnom termíne majetkové priznanie. Pred novinármi zdôraznil, že svoj majetok nebude zvyšovať podnikaním. Je mu ľúto, že niektoré médiá účelovo skresľujú informácie a podsúvajú verejnosti, že ,,chce pomôcť kúpeľníkom, s ktorými je prepojený”. Takéto tvrdenie totiž bolo zverejnené v istom denníku. ,,Rozhodol som sa po mediálnych útokoch pozastaviť výkon funkcie advokáta a následne po uzavretí účtovných operácií sa s profesiou advokáta rozlúčiť,” povedal predseda NR SR a predseda SNS. Ohradil sa tak voči medializovaným informáciám o podpore kúpeľníkov, ktoré sú podľa neho neoverené a hrubo zasahujú do jeho súkromného života.

Zdôraznil, že nie je majetkovo činný v kúpeľoch či spoločnostiach. ,,Mám jedinú spoločnosť, ktorá vlastní moje nehnuteľnosti,” uviedol s tým, že odmieta tiež prepojenie na finančnú skupinu J&T. Zároveň avizoval, že ako predseda parlamentu nebude konateľom žiadnych obchodných spoločností. ,,Ako advokát som nadobudol rôzne aktíva, ktoré vlastním. Ale nebudem rozvíjať svoje majetky podnikateľskou činnosťou ďalej počas tejto funkcie. Zriekam sa toho,” vyhlásil Andrej Danko.

,,Je fakt, že Slovenská národná strana organizovala niektoré svoje konferencie v kúpeľných zariadeniach, ktoré som ako advokát zastupoval. Všetko sme riadne zaplatili,” zdôraznil Andrej Danko a dodal, že za 15 rokov som ako advokát zastupoval asi 150 spoločností,” povedal.

Ako však dodal predseda NR SR, podpora kúpeľníctva patrí naďalej medzi priority jeho strany v rámci vznikajúceho programového vyhlásenia vlády. ,,Treba však rozlíšiť kúpeľníctvo a aquaparky,” zdôraznil Andrej Danko. Slovenské kúpeľníctvo tvorí 26 kúpeľných podnikov, ktoré sú predovšetkým zdravotníckymi zariadeniami. Kúpele na Slovensku poskytujú kúpeľnú starostlivosť na základe zákonom uznaného prírodného liečivého zdroja. Aquaparky nie sú kúpeľnými zariadeniami, pretože služby neposkytujú na základe zákonom uznaného prírodného liečebného zdroja. Sú to zariadenia poskytujúce komplexné služby cestovného ruchu predovšetkým v oblasti hotelierstva, stravovania a ostatnej vybavenosti, do ktorej patrí aj vybavenosť aktivít wellnessu. ,,V každom prípade treba podporovať aktivity v okolí termálnych prameňov, pretože neuveriteľným spôsobom dokážu zvýšiť zamestnanosť a rozvíjať cestovný ruch,” dodal Andrej Danko.

Pozrite si záznam z tlačovej besedy predsedu Andreja Danka
http://www.sns.sk/video/?play=andrej-danko-tlacova-beseda-1-4-2016-ta3

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC