Andrej Danko: Diskriminácia obyčajných ľudí z dielne Matoviča

17.04.2014

Slovenská národná strana (SNS) protestuje proti spôsobu práce Petra Polláka, splnomocnenca Vlády SR pre rómske komunity.

Prvou výhradou SNS je, že Peter Pollák je poslancom NR SR a zároveň splnomocnencom vlády pre rómske komunity. Podľa SNS ide o konflikt záujmov, keďže P. Pollák sedí na stoličke zákonodarnej moci a pracuje ako splnomocnenec vo výkonnej moci.

Druhou vážnou výhradou SNS je nekoncepčnosť práce P. Polláka pri riešení rómskej problematiky. Prekvapivo začal návštevou Indiánov v USA, ktorých model chcel preniesť na Slovensko. Pri nástupe do funkcie Pollák a jeho predseda Igor Matovič, ako koaliční partneri Smeru, v rómskej otázke sľubovali geniálne riešenia pálčivých problémov. Dnes namiesto riešení s údivom a pohoršením pozorujeme, podľa akého kľúča zabezpečil vybraným rómskym rodinám stavebné pozemky a stavebný materiál. Podotýkame, že schválenie svojpomocnej výstavby po troch domoch vo Veľkej Lomnici, Breznici a Humennom je len kvapka v mori a skôr protekčnou charitatívnou činnosťou, než koncepčné a celoplošné riešenie. P. Pollák si dovolil zadarmo vybaviť od samosprávy pozemky pre vybrané rodiny a dať financie na stavebný materiál. Takú pomoc by uvítala nejedna mladá rodina, nielen rómska.

SNS takýto spôsob považuje za absolútne škandalózny, pretože je to cesta, ktorou sa u väčšiny Rómov znovu len vybuduje pocit, že všetko dostane zadarmo, že , že im všetko padne z neba, že sa niekto o nich vždy postará a že nemusia pracovať.

Na Slovensku sú stovky, až tisíce mladých rodín, ktoré potrebujú vyriešiť svoje bývanie a nemajú na to dostatok financií. A ak nepatria k rómskej menšine, s pomocou štátu, ani P. Polláka rátať nemôžu. O tom, že by dostali zadarmo pozemok a stavebný materiál, môžu len snívať. Pritom by neváhali pracovať od svitu do mrku, ak by takýmto spôsobom mohli riešiť otázku svojho bývania.

SNS žiada okamžité zastavenie tohto škandalózneho projektu vybraným rómskym rodinám. Zároveň žiada od splnomocnenca vlády, nech sa okamžite vzdá funkcie.

Listina práva slobôd jasne hovorí v 3. Hlave, čl. 24: Príslušnosť ku ktorejkoľvek národnostnej alebo etnickej menšine nesmie byť nikomu na ujmu. To však neznamená, že mu môže byť na prospech a úkor ostatných občanov.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

29. 3. 1990 – Federálny parlament prijal ústavný zákon o zmene názvu štátu z Československá socialistická republika na Česko-slovenská federatívna republika.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC