Andrej Danko: Hľadajme to, čo nás spája a posilňuje

08.09.2016

Nikto nepochybuje o potrebe a existencii Európskej únie. Je to projekt, ktorý je možné v jednotlivých oblastiach rozvíjať. Ale všetci milujeme svoje národy, svoje štáty a urobíme všetko pre zachovanie ich národnej identity. Povedal to predseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko v poľskom meste Krynica- Zdrój počas pracovnej návštevy v stredu 7. septembra 2016.

Ako dodal, nesmieme však dovoliť šialený nacionalizmus, ktorý by sa prejavil spôsobom, ako sa to stalo vo Veľkej Británii, keď brexit spôsobil rozdielnosť a rozdelenosť Veľkej Británie. V Krynici sa každoročne koná ekonomické fórum za účasti šéfov parlamentov a vlád, ministrov aj poslancov z európskych krajín a Andrej Danko sa v rámci neho zúčastnil na konferencii ,,Európa Karpát”.

Predsedovia a podpredsedovia parlamentov krajín Vyšehrádskej štvorky diskutovali o význame Európskej únie, o jej budúcnosti a oblastiach možnej spolupráce. ,,Som spokojný s tým, že som našiel podporu pri iniciatíve, ktorú sme vyvinuli pri predsedníctve Rady Európskej únie, to znamená, že 6. októbra navštívia Bratislavu predsedovia národných parlamentov,” uviedol pre TASR Andrej Danko.

Predseda NR SR na konferencii ,,Európa Karpát” tiež vystúpil a rozprával o. i. aj o záujme aktívne prispievať k prehlbovaniu tradičnej priateľskej spolupráce našich krajín. Hovoril o potrebe byť garantom ,,stmelenia” členských krajín, ktoré sa musia pokúsiť hľadať to, čo nás spája a posilňuje. ,,Formát fungovania V4 momentálne považujeme za postačujúci. Sme však pripravení rokovať o zintenzívnení spolupráce resp. stretnutí tak, aby sme flexibilne reagovali na globálne a európske výzvy,” povedal Andrej Danko.

Foto: TASR

Danko-Krynica-FB

Poľsko V4 Krynica predsedovia parlamentov stretnutie