Andrej Danko: Iná vládna alternatíva neexistovala a ani neexistuje

26.03.2017

Predseda SNS a predseda Národnej rady SR Andrej Danko v diskusnej relácií so svojimi koaličnými partnermi zhodnotil výsledok prvého roka vo vládnej koalícií.

Ako už viackrát zopakoval: „Iné vládne zoskupenie by v súčasnosti ani nemohlo fungovať, iná alternatíva neexistovala a ani neexistuje,“ povedal na úvod Andrej Danko.

Slovenskej národnej strane sa darí zotrvávať na svojich prioritách, od zrušenia odvodového bonusu, pomoci živnostníkom a malých podnikateľom, ochrany slovenskej pôdy, postupného navyšovaniu platov učiteľov, či významných zmenách v rezorte pôdohospodárstva, ktoré sa snaží chrániť naše bohatstvo v podobe pôdy, ale aj vody a našich kvalitných surovín.

Slovenská národná strana sa pred rokom rozhodla zodpovedne, trvá na svojich podmienkach a už dnes, po roku, možno zhodnotiť, že veľká časť z nich je už splnená.

Koalícia podľa predsedu SNS vie veľmi dobre korektne fungovať.
„Nikdy sa neurážame, nepodrážame si nohy. Vieme si podať ruku a najmä aj o krízových otázkach hovoriť, kým daný problém nevyriešime. Dokážeme fungovať na základe dohody a korektnosti a to je základ, na ktorom sme položili silnú koaličnú dohodu,“ skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

„Štát sa nedá riadiť cez sociálne siete a výkriky v médiách. Bez diskusie a korektného prístupu všetkých strán, by sa súčasná koalícia nedala dokopy, s predstaviteľmi opozície by sme si ruky podať nevedeli,“ pokračoval v diskusii šéf SNS.

Slovensko je aj vďaka korektnej spolupráci koalície silný štát s dobrými výsledkami. Slovenská národná strana sa nikdy nebude hašteriť pred kamerami a pretekať sa o lepšie divadlo pred médiami.

Slovenská národná strana je pripravená naďalej pracovať na svojej vízii silného štátu. Najbližší odpočet krokov SNS schváli na svojom sneme už v apríli. Určite však bude pracovať na schválení napríklad povinného 13 platu, lepších podmienok pre mladé rodiny, či podporu štátu pre rodičov, ktorí sami vychovávajú deti.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

24. 9. 1890 – V Revúcej sa narodil Rudolf Viest, slovenský divízny generál, veliteľ povstaleckej armády na Slovensku počas Slovenského národného povstania.

24. 9. 1998 – Ministerka zahraničných vecí Zdenka Kramplová odovzdala pri príležitosti 53. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku dar SR OSN- súsošie Cyrila a Metoda.

KALENDÁR PODUJATÍ
september 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930