Andrej Danko: Iná vládna alternatíva neexistovala a ani neexistuje

26.03.2017

Predseda SNS a predseda Národnej rady SR Andrej Danko v diskusnej relácií so svojimi koaličnými partnermi zhodnotil výsledok prvého roka vo vládnej koalícií.

Ako už viackrát zopakoval: „Iné vládne zoskupenie by v súčasnosti ani nemohlo fungovať, iná alternatíva neexistovala a ani neexistuje,“ povedal na úvod Andrej Danko.

Slovenskej národnej strane sa darí zotrvávať na svojich prioritách, od zrušenia odvodového bonusu, pomoci živnostníkom a malých podnikateľom, ochrany slovenskej pôdy, postupného navyšovaniu platov učiteľov, či významných zmenách v rezorte pôdohospodárstva, ktoré sa snaží chrániť naše bohatstvo v podobe pôdy, ale aj vody a našich kvalitných surovín.

Slovenská národná strana sa pred rokom rozhodla zodpovedne, trvá na svojich podmienkach a už dnes, po roku, možno zhodnotiť, že veľká časť z nich je už splnená.

Koalícia podľa predsedu SNS vie veľmi dobre korektne fungovať.
„Nikdy sa neurážame, nepodrážame si nohy. Vieme si podať ruku a najmä aj o krízových otázkach hovoriť, kým daný problém nevyriešime. Dokážeme fungovať na základe dohody a korektnosti a to je základ, na ktorom sme položili silnú koaličnú dohodu,“ skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

„Štát sa nedá riadiť cez sociálne siete a výkriky v médiách. Bez diskusie a korektného prístupu všetkých strán, by sa súčasná koalícia nedala dokopy, s predstaviteľmi opozície by sme si ruky podať nevedeli,“ pokračoval v diskusii šéf SNS.

Slovensko je aj vďaka korektnej spolupráci koalície silný štát s dobrými výsledkami. Slovenská národná strana sa nikdy nebude hašteriť pred kamerami a pretekať sa o lepšie divadlo pred médiami.

Slovenská národná strana je pripravená naďalej pracovať na svojej vízii silného štátu. Najbližší odpočet krokov SNS schváli na svojom sneme už v apríli. Určite však bude pracovať na schválení napríklad povinného 13 platu, lepších podmienok pre mladé rodiny, či podporu štátu pre rodičov, ktorí sami vychovávajú deti.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 4. 1949 – Vznikol Československý zväz mládeže (ČZM) a Pionierska organizácia (PO ČZM).

23. 4. 1983 – V Bratislave zomrel Paľo Bielik, slovenský režisér a prvý predstaviteľ Jánošíka v novodobej slovenskej filmovej histórii.

KALENDÁR PODUJATÍ
apríl 2017
P U S Š P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930