Andrej Danko: Iná vládna alternatíva neexistovala a ani neexistuje

26.03.2017

Predseda SNS a predseda Národnej rady SR Andrej Danko v diskusnej relácií so svojimi koaličnými partnermi zhodnotil výsledok prvého roka vo vládnej koalícií.

Ako už viackrát zopakoval: „Iné vládne zoskupenie by v súčasnosti ani nemohlo fungovať, iná alternatíva neexistovala a ani neexistuje,“ povedal na úvod Andrej Danko.

Slovenskej národnej strane sa darí zotrvávať na svojich prioritách, od zrušenia odvodového bonusu, pomoci živnostníkom a malých podnikateľom, ochrany slovenskej pôdy, postupného navyšovaniu platov učiteľov, či významných zmenách v rezorte pôdohospodárstva, ktoré sa snaží chrániť naše bohatstvo v podobe pôdy, ale aj vody a našich kvalitných surovín.

Slovenská národná strana sa pred rokom rozhodla zodpovedne, trvá na svojich podmienkach a už dnes, po roku, možno zhodnotiť, že veľká časť z nich je už splnená.

Koalícia podľa predsedu SNS vie veľmi dobre korektne fungovať.
„Nikdy sa neurážame, nepodrážame si nohy. Vieme si podať ruku a najmä aj o krízových otázkach hovoriť, kým daný problém nevyriešime. Dokážeme fungovať na základe dohody a korektnosti a to je základ, na ktorom sme položili silnú koaličnú dohodu,“ skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

„Štát sa nedá riadiť cez sociálne siete a výkriky v médiách. Bez diskusie a korektného prístupu všetkých strán, by sa súčasná koalícia nedala dokopy, s predstaviteľmi opozície by sme si ruky podať nevedeli,“ pokračoval v diskusii šéf SNS.

Slovensko je aj vďaka korektnej spolupráci koalície silný štát s dobrými výsledkami. Slovenská národná strana sa nikdy nebude hašteriť pred kamerami a pretekať sa o lepšie divadlo pred médiami.

Slovenská národná strana je pripravená naďalej pracovať na svojej vízii silného štátu. Najbližší odpočet krokov SNS schváli na svojom sneme už v apríli. Určite však bude pracovať na schválení napríklad povinného 13 platu, lepších podmienok pre mladé rodiny, či podporu štátu pre rodičov, ktorí sami vychovávajú deti.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 5. 1920 – T. G. Masaryk bol druhý raz zvolený do prezidentskej funkcie.

27. 5. 1927 – Národné zhromaždenie zvolilo po tretí raz Masaryka do funkcie prezidenta ČSR.

27. 5. 1942 – Čs. vláda v Londýne vyslala na územie Protektorátu Čechy a Morava parašutistické skupiny, ktorých úlohou bolo likvidácia ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Akciu vykonali parašutisti, členovia desantu Anthroppoid Jozef Kubiš a Jozef Gabčík v Prahe. Heydrich 4. júna podľahol zraneniam.

KALENDÁR PODUJATÍ
máj 2017
P U S Š P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC