Andrej Danko: Občan musí vedieť, ako sa predáva jeho majetok!

25.02.2014

V posledných dňoch sme svedkami toho, ako vláda SR a hlavne premiér zavádzajú občanov Slovenska. Konkrétne ide o pripravovanú privatizáciu spoločnosti Slovak Telekom.

Predseda vlády podpísal tajné memorandum o predaji 49% podielu vo vlastníctve štátu v Telekome. Doterajšie slová a zamietavé stanoviská vlády ohľadom privatizácie podnikov vyznievajú ako výsmech do radov občanov. Nielenže ide o privatizáciu ziskovej spoločnosti, ale slovenská vláda si neváži svojich občanov ani do takej miery, aby bola ochotná zverejniť podpísané memorandum.

Každý občan SR, ako nepriamy vlastník, za ktorého koná vláda, by mal byť informovaný, za akých podmienok sa jeho majetok predáva. Zakrývanie podrobností o blížiacom sa predaji je iba typickým príkladom toho, ako naša vláda presadzuje svoje mocenské záujmy a zároveň pohŕda názorom verejnosti.

Slovenská národná strana (SNS) už dlhodobo upozorňuje na to, že majetok vo vlastníctve štátu by sa mal zveľaďovať a racionálne využívať. Občania SR by mali trvať na tom, že strategické podniky ostanú v rukách štátu a nebudú odpredané do rúk finančných skupín ani iných zahraničných subjektov.

Je nemysliteľné, aby o našich strategických záležitostiach rozhodovali najatí zahraniční manažéri. Veľmi dôležitým faktom taktiež ostáva presun vytvorených hodnôt od občana SR na zahraničných akcionárov v podobe vyplácania dividend. V dôsledku takýchto rozhodnutí z minulosti už prišla Slovenská republika o desiatky miliónov eur, ktoré teraz chýbajú v štátnom rozpočte.

Cieľom SNS je – a malo by to byť cieľom každého občana tejto republiky – ponechanie si vlastníctva v najdôležitejších strategických podnikoch a zároveň zamedzenie odlevu kapitálu do zahraničia vo forme vyplatených dividend.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC