Andrej Danko opäť zvolený za predsedu SNS

12.03.2016

Andrej Danko abdikoval na funkciu predsedu Slovenskej národnej strany na XXII. sneme SNS, ktorý sa konal v sobotu 12. marca v Tomášove (okres Senec). Delegáti snemu ho zvolili za predsedu SNS na ďalšie štvorročné funkčné obdobie.

Spolu s predsedom SNS abdikovali aj doterajší podpredsedovia. Delegáti snemu zvolili za prvého podpredsedu SNS opäť Jaroslava Pašku, za podpredsedníčku Evu Smolíkovú, za podpredsedov Antona Hrnka a Štefana Zelníka. Novým podpredsedom sa stal aj doterajší predseda Krajskej rady SNS Prešov Cyril Leško.

,,Slovenská národná strana si prešla ťažkým obdobím, kedy sme dostali trest za neúctu k voličom, za rôzne kauzy. Ale reformovali sme stranu a dokázal sme to, čo nedokázala žiadna iná politická strana na Slovensku – vrátiť sa do parlamentných lavíc,“ povedal vo svojom príhovore o stave a vývoji SNS Andrej Danko. Zdôraznil, že pre SNS je účasť v parlamente dôležitá preto, aby mohla ovplyvňovať veci pre dobro občanov.

Slovenská národná strana je najstaršou politickou stranou Slovákov. Vznikla v roku 1871 a v tomto roku oslávi svoje 145. narodeniny. Nie je stranou jedného muža – je historicky daná. Dnes obhajuje záujmy občanov Slovenska – občanov, ktorí majú slovenský pas, nech sú akejkoľvek národnosti.

XXII. snem SNS sa konal v atmosfére hodnotenia výsledku parlamentných volieb, ktoré sa konali 5. marca 2016, ako aj v duchu predstavenia a načrtnutia nových vízií, čo ďalej do budúcnosti. Andrej Danko sa zmienil o nevyhnutnosti zmeny zákona o politických stranách. ,,Máme parlamentnú demokraciu, musíme to rešpektovať. Pre štát, pre silný štát je katastrofou, že do parlamentu sa dostávajú strany jedného muža, strany bez programu, bez straníckych štruktúr, bez hierarchie. Strany, ktoré sa stali marketingovým produktom, alebo výrazom rebélie,“ dodal Andrej Danko. Štandardná politická strana učí členov politickému správaniu sa. Pokiaľ štát nebudú riadiť štandardné politické strany, dôjde k chaosu, deštrukcii.

Podľa Andreja Danka toto politické správanie sa je nevyhnutné taktiež pri rokovaniach o prípadnom zostavení vlády. ,,O zostavení vlády sa však nerokuje v kaviarni na káve. Pokiaľ lídri strán vedia, čo je parlamentná demokracia, čo je štandardná politická strana, dokážu si spolu naozaj politicky rokovať,“ zdôraznil predseda SNS. Podľa neho –ak sa ,,vláda zostavuje na posedení pri káve“, tak ide o neúctu k štátu, k systému, k voličom. Treba si ctiť ústavu a riadiť sa podľa daných ústavných pravidiel. ,,Musia byť dané jasné pravidlá – tak ako v šachu. Bez pravidiel štát nemôže fungovať. A my dnes pravidlá nemáme,“ dodal Andrej Danko.

,,Slovenská strana je úspešnejšou stranou, než sa v minulosti predpokladalo. Dúfam, že v budúcnosti bude stranou najúspešnejšou,“ zhodnotil vízie a vývoj SNS jej staronový predseda Andrej Danko.

Viac fotografií z XXII. snemu SNS nájdete TU.

IMG_3376

IMG_3072

IMG_3200

IMG_3096

IMG_9934

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 11. 1870 - V Smolenickej Novej Vsi sa narodil vynálezca Štefan Banič . V rokoch 1907-1920 žil v USA, kde zostrojil padák, ktorý 3. júna 1914 vyskúšal keď zoskočil zo 41-poschodového washingtonského mrakodrapu. Americké úrady mu naň pridelili patent, odkúpila ho americká armáda a úspešne bol využívaný počas 1. svetovej vojny.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC