Andrej Danko: Prvá politická chyba ešte pred nástupom do funkcie prezidenta!

14.04.2014

Slovenská národná strana (SNS) vyzýva novozvoleného budúceho prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, aby neudeľoval milosť v televíznych reláciách. Je to dehonestácia práce polície, sudcov a prokurátorov.

Je pravda, že Slovensko sa nachádza v hlbokej morálnej a spoločenskej kríze . Je pravda, že ľudia stratili dôveru v štát, v politikov a v politické strany. Je to daň za to, ako sa politici od nežnej revolúcie správali k občanom, daň za to, že politici zapredali pozitívne idey svojich strán, že politika prestala byť nástrojom pre pomoc ľuďom, ale stala sa nástrojom pre zbohatnutie vyvolených.

Dôsledkom toho je aj fakt, že prezidentom SR sa stal človek, ktorého jedinou politickou aktivitou bolo zaplatenie si billboardových plôch s prezidentskou kampaňou na niekoľko mesiacov pred voľbami. Nepôsobil vo verejných funkciách, verejnosť o ňom takmer nič nevie. Preto by mal o to dôslednejšie zvažovať, ako bude úrad prezidenta vykonávať.

Udeľovanie milosti Hedvige Malinovej Žákovej v televíznej relácii považuje SNS za škandalózne. Je pravda, že udeliť milosť prezidentovi prináleží – avšak až po dôkladnom a dôslednom vyhodnotení spisu a všetkých skutočností odsúdenia. Vyhlásenie, že Hedviga Malinová Žáková dostane milosť bez ohľadu na rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní, je dehonestovanie orgánov štátnej správy, zneváženie a degradácia polície, sudcov a prokurátorov, dehonestácia štátu ako takého. Navyše je to aj neúcta voči ľuďom, ktorí ho volili.

Toto vyhlásenie považuje SNS za prvú politickú chybu, ktorú budúci prezident Andrej Kiska urobil, navyše ešte pred nástupom do funkcie. SNS ho preto vyzýva, aby takéto generálne požehnanie dementoval, zobral svoje slová späť a prinajmenšom vyčkal na koniec súdneho procesu.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

29. 3. 1990 – Federálny parlament prijal ústavný zákon o zmene názvu štátu z Československá socialistická republika na Česko-slovenská federatívna republika.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC