Andrej Danko: Silný štát a hrdý občan tvoria úspešné Slovensko

01.03.2016

Slovenská národná strana (SNS) je najstarším politickým subjektom občanov, ktorí žijú na území Slovenska a preto vždy citlivo vnímala a vníma aktuálne potreby života na Slovensku. Slovensko je pre nás najkrajším kútom a SNS je presvedčená, že si od všetkých svojich občanov zaslúži viac.

Aby sa však Slovensko mohlo nazývať silným štátom a vedelo sa postarať o všetkých svojich občanov, musí byť ekonomicky silné. Silu nášho štátu nevytvárajú len veľkí nadnárodní investori – pilierom ekonomiky každého štátu sú živnostníci a malí podnikatelia. Tí roky budujú svoje firmy, vytvárajú hodnoty, pomáhajú zvyšovať zamestnanosť. Nesú najväčšie riziko a ručia celým svojím majetkom za podnikanie. Preto by mali mať od štátu dobré podmienky pre svoju činnosť.

SNS dlhodobo presadzuje návrhy na uľahčenie života živnostníkom a malým podnikateľom. Ponúka koncepčné riešenia pre zlepšenie ich situácie a zlepšenie podnikateľského prostredia. Vo svojom volebnom programe presadzuje zníženie odvodového zaťaženia, zníženie dane z príjmu pre fyzické a právnické osoby na 19%, zrušenie daňových licencií a mnohé iné opatrenia, ktoré obmedzia byrokraciu tak, aby sa živnostníci mohli venovať nie študovaniu stále nových zákonov a predpisov, ale tomu najdôležitejšiemu – svojej živnosti, svojmu remeslu.

Na druhej strane však SNS navrhuje prijatie zákona o zdanení monopolov a bánk a zavedení osobitného zdanenia do výšky minimálne 6%. Práve banky či telekomunikačné spoločnosti dlhodobo zneužívajú svoje dominantné postavenie na trhu v neprospech svojich klientov – občanov, malých i stredných podnikateľov a živnostníkov. Podľa SNS treba tiež zaviesť minimálne 6-percentnú osobitnú daň z obratu obchodných reťazcov. Pretože na jednej strane sú občania, živnostníci, malé i stredné firmy – a na strane druhej globálne monopoly, banky a oligarchovia. SNS nepochybuje, na ktorej strane by mal stáť štát so svojím verejným rozpočtom, koho má silný štát chrániť.

Pretože silný štát, znamená spokojnosť občanov. Na silný štát môže byť hrdý každý občan a v takom štáte sa každému slušnému a poctivému človeku žije dobre. Chceme len to najlepšie pre Slovensko, pre jeho občanov. Ale len silný štát a spokojný občan ho robia úspešným.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC