Andrej Danko: Slovensko sa musí vrátiť k fungovaniu politických strán

09.04.2016

Slovensko sa musí vrátiť k fungovania politických strán. Povedal to v rozhovore pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky (TASR) predseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko. Podľa neho inak prídu na politickú scénu také nesystémové strany, že nebude možné zostaviť vládu a riadiť štát.

Andrej Danko síce neuznáva neštandardné strany, ale rešpektuje, že sú zvolené do parlamentu. ,,Svojím vystupovaním som ukázal, že rešpektujem každý subjekt, zvolený do Národnej rady SR. V slovenskom parlamente by sa mali už teraz presadzovať len legislatívne návrhy,” dodal Andrej Danko. Neuviedol, či bude hlasovať za návrhy ĽSNS, ktorú tiež považuje za nesystémovú. ,,Každý poslanec hlasuje podľa slobodnej vôle, svedomia, presvedčenia. Nie som veštec, neviem povedať, za aké návrhy budem hlasovať. Ešte neviem, aké budú prichádzať,” poznamenal.

Andrej Danko volá po zmene zákona tak, aby sa vrátila súťaž štandardných politických strán. Práve tie sú podľa neho stabilita štátu. ,,Nesystémové strany nevedia riadiť štát,” tvrdí. Napríklad hnutie OĽaNO, ktoré nemá štruktúry, môže byť opozičnou stranou, ale z hľadiska fungovania v stabilnej vláde je veľmi slabým prvkom. ,,Viete si predstaviť, že by 150 eg riadilo parlament? Že by bolo možné riadiť štát? Pojmy ako stranícka disciplína nie sú žarty,” zdôraznil Andrej Danko.

Slovenská národná strana je v koalícii so Smerom-SD, Mostom-Híd a #Sieťou, ktorej odchádzajú členovia a v parlamente nedokázala pre nízky počet poslancov zostaviť klub. Jej poslanci pôsobia ako nezaradení. Líder NR SR a SNS ju však nepovažuje za neštandardnú stranu. ,,Strana Sieť mala svoje štruktúry, má svoj počet poslancov, je to vždy politická strana, ktorá má svoje mechanizmy, procesy. Nie je to strana, v ktorej je zabetónovaný predseda,” vysvetlil Andrej Danko.

Celý rozhovor zverejní TASR v pondelok 11. apríla 2016.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 11. 1870 - V Smolenickej Novej Vsi sa narodil vynálezca Štefan Banič . V rokoch 1907-1920 žil v USA, kde zostrojil padák, ktorý 3. júna 1914 vyskúšal keď zoskočil zo 41-poschodového washingtonského mrakodrapu. Americké úrady mu naň pridelili patent, odkúpila ho americká armáda a úspešne bol využívaný počas 1. svetovej vojny.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC