Andrej Danko: SNS aj v druhom kole necháva členom voľnú ruku

26.03.2014

Slovenská národná strana (SNS) v druhom kole prezidentských volieb necháva voľnú ruku svojim členom, sympatizantom a voličom. SNS síce avizovala rozhodnutie pre jedného z kandidátov pred druhým kolom volieb podľa 22 kritérií z Predsedníctva strany. Toto vyhlásenie je však reakcia na nedôstojný boj o prezidentský úrad, ktorého sme svedkami.

Slovensko a slovenská politická scéna sa stali predmetom mocenských bojov. Ich výsledkom je, že neriešenie problémov ľudí a stupňujúce sa hádky a nenávisť. SNS sa nemôže stotožniť s politikou, ktorá sa stala nástrojom boja o moc a peniaze. Podľa SNS totiž má byť politika nástrojom na pomoc občanom tejto krajiny.

Moc získajú najsilnejší jedinci, ale iba najväčšie osobnosti ju vedia využiť v prospech všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.

SNS týmto postojom dáva jasne najavo, že cesta, akou by sa malo Slovensko uberať, je cesta konsenzu. Len konsenzus, pochopenie a porozumenie nás môžu spájať. Sú to základné hodnoty, ktoré garantujú jednotný postup tu doma, ale aj v Európskej únii. V EÚ sú totiž malé národy, ako my, čím ďalej tým viac utláčané, kolonizované a využívané. A pokiaľ nezačneme hľadať zmierenie a porozumenie tu doma, nemôžeme presadiť nič pre seba ani v EÚ a Slovensko nemá šancu sa posunúť. Spájanie občanov Slovenska je cesta, ktorou sa musíme uberať.

SNS verí, že občania v týchto voľbách zvolia najlepšiu možnosť pre Slovensko!