Andrej Danko: Som pripravený zodpovedať sa za svoje obdobie v koalícii

02.09.2016

Som si vedomý, že tu nemusím byť večne. Ale som pripravený sa zodpovedať za svoje obdobie v koalícii. Povedal to predseda Slovenskej národnej strany a predseda NR SR Andrej Danko po podpise novej Koaličnej dohody vo štvrtok 1. septembra 2016.

Zo štvorkoalície sa stala trojkoalícia, keď predsedovia strán Smer-SD, SNS a Most-Híd podpísali po vypadnutí strany Sieť z koalície novú zmluvu, keďže Sieť prišla o väčšinu poslancov.

V tejto súvislosti Andrej Danko uviedol, že je hrdý, že lídri Smeru-SD a Mosta-Híd Robert Fico a Béla Bugár sú chlapi s vlastnosťami, že sa vedia pousmiať, ale vedia byť aj tvrdí. Na druhej strane kritizoval niektoré opozičné strany, napr. hnutie OĽaNO-NOVA, ktoré má len štyroch členov. ,,Hádam nechcete, aby takíto blázni riadili štát, aby zodpovedali za Slovensko, prijímali zahraničné návštevy. Ak si niekto želá Luciu Ďuriš Nicholsonovú, Richarda Sulíka (obaja SaS) či Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) za premiéra, neprajem mu to ani v najhoršom sne,” povedal Andrej Danko.

Predseda SNS tiež vyzdvihol fakt, že nie každý národ má šťastie mať vlastný štát. ,,Je len pár vyvolených,” uviedol s tým, že Slováci a občania Slovenska to šťastia majú. ,,Ale správame sa k sebe neúctivo, hanlivo, často nás viac zaujíma negativizmus, urážka či populizmus. Za čias komunizmu sme sa naučili štát nenávidieť. Je preto dôležité, aby štát fungoval a na to je dôležité, aby tu boli funkčné politické strany,” uzavrel príhovor Andrej Danko.

Zmeny pomerov v dovtedajšej štvorkoalícii spustil prestup piatich poslancov #Siete Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Eduarda Adamčíka, Igora Janckulíka a Kataríny Cséfalvayovej do klubu Mosta-Híd.

Foto: TASR

SR koaličná dohoda nová Smer SNS Most Podpis BAX

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC