Andrej Danko: Štát je najvyššou hodnotou, akú môže slobodný národ dosiahnuť

01.09.2016

Štát je najvyššou hodnotou, akú slobodný a suverénny národ môže dosiahnuť. Pri príležitosti 24. výročia prijatia Ústavy Slovenskej republiky to pre TASR uviedol predseda Národnej rady SR a predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Slovensko si prijatie základného zákona štátu pripomína štátnym sviatkom Deň Ústavy SR. ,,Prvého septembra 1992 sme podpisom Ústavy SR položili základný kameň našej modernej štátnosti. Slováci začali budovať svoj národný štát, o ktorom snívali dlhé generácie, a ktorý bol vykúpený ich statočnosťou a najvyššími obeťami,” zdôraznil Andrej Danko. Podľa neho pre slovenský národ znamená každý rok samostatnosti Slovenska požehnanie a výzvu zároveň.

Ako uviedol Andrej Danko, Slovensko už dokázalo, že má svoje pevné miesto medzi slobodnými a demokratickými národmi Európy. Dodal, že sme stabilným partnerom, ktorého názor rešpektujú aj veľké národy nášho kontinentu.

,,Slovensko si musíme chrániť. Pretože nie všetky národy sveta majú to šťastie, že majú svoj vlastný štát. Preto je pre mňa cťou, že môžem svojou prácou rozvíjať a chrániť slovenskú štátnosť a jej základné atribúty tak, aby sme Slovensko odovzdali našim nasledovníkom lepšie a silnejšie,” zdôraznil na záver predseda NR SR a predseda SNS.
Slovenská národná strana je v súčasnosti jedinou politickou stranou, ktorej členovia sa podieľali na vypracovaní slovenskej Ústavy a hlasovali za jej prijatie v parlamente. Pritom stále pôsobí na slovenskej politickej scéne vrátane parlamentného a vládneho zastúpenia.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

24. 11. 1805 – V Rimavskej Sobote zomrel Peter Madáč, slovenský lekár, chemik, spisovateľ a publicista, vo funkcii stoličného lekára položil základy verejného zdravotníctva v Liptove, zároveň vypracoval návrh na školenie pôrodných babíc.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC