Andrej Danko v TA3 po sneme Slovenskej národnej strany

09.04.2017

Predseda NRSR a SNS Andrej Danko dnes v relácií na TA3 hovoril o sociálnych a ekonomických opatreniach, ktoré Slovenská národná strana pripravuje na ďalšie roky.

Na slávnostnom sneme Slovenskej národnej strany bola hlavnú témou vízia Slovenska po roku 2020 „Naša vízia v ďalších rokoch predstavuje Slovensko, ako silný štát s národnou ekonomikou, ktorá je orientovaná na sociálne potreby občanov“, povedal predseda NRSR a SNS Andrej Danko. Spomenul, že na to, aby sa mohlo Slovensko priblížiť k trendu západných štátov, bude musieť pridať v rôznych oblastiach.

Zavedenie 13. platu pre všetkých zamestnancov a zvýšenie podpory štátu pre rodičov, ktorí bojujú na súdoch o výživné, či otvorenie otázky odchodu ľudí do dôchodku, sú opatrenie, ktoré sa Slovenská národná strana bude snažiť presadiť do praxe čo najskôr.

Za rok pôsobenia v slovenskej vláde cítia národniari svoje poslanie ešte viac sa priblížiť potrebám slovenských ľudí, viac načúvať ich problémom a riešiť veci každodenného života.

Predseda NRSR a SNS vysvetlil čo budú sociálno trhové opatrenia pre SNS budú znamenať. „13. a 14.plat treba chápať, ako systémovú dávku, ktorá bude zahŕňať odmeny, mala by byť systémovo zavedená 15. júna alebo 30. decembra. Samozrejme témou na diskusiu bude aj oslobodenie daní na odvodoch, pri vyplácaní 13.a 14. platu“. Pokiaľ by sa urobil súčet odmien a urobí sa k tomu motivačný stimul, myslím si, že to uvíta aj veľa podnikateľov, ak toto bude oslobodené od dane z príjmov v nejakej výške. Musíme mať nejaký cieľ a mechanizmy, aby sa vzťah zamestnanca a zamestnávateľa prehlboval“, dodal predseda NRSR a SNS Andrej Danko.

Andrej Danko hovoril aj o iných výhodách, ktoré zamestnanci v západných štátoch poznajú. Ako napríklad inštitút cestovných šekov, ktorý im finančne uľahčuje cestovanie.
SNS otvorila aj dialóg k téme kúpeľníctva. „Na najbližšiu schôdzu plánujeme predniesť osobitný zákon o kúpeľníctve, prostredníctvom ktorého budú podnikatelia motivovaní investovať do tohto segmentu. Hľadáme nástroje, ako zvýšiť limity na liečebnú starostlivosť“, povedal predseda NRSR a SNS Andrej Danko.

„Občania Slovenska si zaslúžia viac, Slovenská národná strana urobí všetko preto, aby sme sa platmi a sociálnymi výhodami pre ľudí priblížili, čo najviac k systému západných štátov. Štát musí chrániť svojich občanov“, povedal predseda NRSR a SNS Andrej Danko.

Andrej Danko pozitívne zhodnotil rok pôsobenia Slovenskej národnej strany vo vláde a v slovenskom parlamente.

Spomenul body predvolebného programu, ktoré sa im podarilo naplniť, ako sú zrušené daňové licencie, zvýšenie náhrad pre živnostníkov, či zvýšenie platov učiteľov. Vážne sa strana začala zaoberať ochranou slovenskej pôdy. Národniari zároveň bojujú proti špekulantom, ktorí dovážajú na Slovensko nekvalitné potraviny.

Prioritou v oblasti pôdohospodárstva je čím skôr presadiť Národný potravinový katalóg, ktorý by mal byť povinný pre všetky štátne inštitúcie. Len tak vieme zabezpečiť kvalitné slovenské produkty do našich škôl, škôlok, či nemocníc.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

26. 9. 1929 – V Rajci sa narodil Ferdinand Milučký, slovenský architekt a projektant. Venuje sa najmä občianskej a bytovej výstavbe. Je autorom mnohých projektov, napr. krematória v Bratislave (prvé krematórium na Slovensku), sídliska Trávniky v Bratislave, Domu umenia v Piešťanoch, veľvyslanectiev v Ríme a Moskve a mnoho iných. V roku 2005 mu bolo udelené vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy.

KALENDÁR PODUJATÍ
september 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930