Andrej Danko: Za SNS ďakujeme všetkým voličom, nechceme vás sklamať!

07.03.2016

Slovenská národná strana s pokorou prijala výsledok volieb a ďakuje za dôveru, ktorú jej dali voliči. Bude sa usilovať túto dôveru nesklamať a v parlamente dôsledne presadzovať svoj volebný program a pracovať v prospech voličov. Povedal to na záverečnom brífingu po vyhlásení oficiálnych výsledkov volieb večer v nedeľu 6. marca predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Piaty marec bol pre nás veľkou výzvou a skúškou, či obstojíme v očiach ľudí s výsledkom našej trojročnej práce. Získaných 8,64 percent ukázalo, že SNS je relevantná strana, ktorá po svojom treste, že štyri roky pôsobila mimo parlamentu, sa doň opäť vracia. Neteší sa však z toho preto, že by jej členovia chceli mať z pôsobenia v zákonodarnom zbore osobný profit, ale preto, že môže ovplyvňovať chod tejto spoločnosti pri príprave zákonov a presadzovaní opatrení, ktoré zo Slovenska môžu urobiť silný štát.

Parlamentné voľby ukázali sklamanie ľudí z konania politikov, ktorí roky rokúce sedia v parlamente, venujú sa haštereniu a nie riešeniu skutočných problémov občanov, s ktorých bežnými životmi stratili reálny kontakt. ,,Politici sa hádajú o tom, kto s kým má vládnuť. Ich nadutosť ľudí nahnevala, a tak to niektorým zrátali,“ povedal predseda SNS.

Voľby sú podľa Andreja Danka aj veľkým mementom. Pretože sklamanie ľudí z doterajšej politiky sa prejavilo tým, že dovolili dostať sa do parlamentu stranám s uniformami – ktoré patria do minulého storočia, neštandardným stranám, ktoré vznikli tri mesiace pred voľbami bez akéhokoľvek odborného programu – na ,,zelenej“ lúke, stranám bez tradičných štruktúr – ktoré nemajú členskú základňu a na kandidátnej listine majú individualistov. ,,Od takýchto strán nevedno, čo očakávať, takéto strany nie sú pripravené riadiť štát,“ dodal predseda SNS.

Spoločnosť sa má totiž meniť odbornou diskusiou a presadzovaním systémových opatrení. Nesmieme rozbíjať štát. Politika je služba ľuďom a zodpovednosť. SNS chce preto ďalej postupovať podľa svojho hesla: Hrdo, slušne, odborne – a zasadiť sa, aby Slovensko bolo silný štát!

Vobly-podak-1

Volby-podak-2

Volby-podak-3

volby-podak-4

volby-podak-5

volby-podak-6

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC