Andrej Danko: Zákon nesmie poznať rovných a rovnejších!

11.02.2014

Slovenská národná strana (SNS) víta všetky aktivity vlády, smerujúce k obmedzeniu daňových podvodov a krátenia daní. Ale v dobe, keď je pracujúci občan tvrdo sankcionovaný za každý malý priestupok, nie je možné, aby organizované skupiny oberali štát o veľké peniaze a zároveň unikali pred zodpovednosťou. Zákon musí platiť pre všetkých, či je to pracujúci murár, alebo rodinný príslušník zamestnanca Daňového úradu.

Minister financií Peter Kažimír sa nedávno vyjadril, že rezort financií bude pri výbere daní ,,postupovať ako rotvajler”. Väčšia razancia pri odhaľovaní daňových únikov je isto potrebná a vítaná – Slovensko je totiž stále medzi piatimi krajinami Európskej únie s najhorším výberom daní. Otázne však je – ak by sme použili podobný obrazný jazyk – či ,,rotvajler” bude vedieť rozlíšiť, či napadne skutočného záškodníka pánovho revíru, alebo nevinného okoloidúceho.

V minulosti zo strany SNS zaznelo už niekoľko požiadaviek na zastavenie daňových únikov zo strany záujmových skupín. Doteraz prišiel štát svojou nečinnosťou o peniaze, ktoré teraz chýbajú v zdravotníctve, alebo školstve. Tieto peniaze skončili v rukách zorganizovaných a navzájom prepojených skupín. Vláda by preto mala dbať nielen na zastavenie daňových únikov, ale taktiež nato, aby sa tieto prostriedky vrátili späť do štátnej pokladnice.

Jedným z nástrojov je zákon o preukazovaní pôvodu majetku, ktorého aktuálna podoba je nedostatočná a neaplikovateľná. Vláda SR ústami ministra financií, ktorý vyhlásil, že krátenie daní je ,,hrdelný zločin”, konečne iba priamo povedala, čo si každý občan Slovenska myslí. Na druhej strane je otázka, či aj doterajšiu nečinnosť a prizeranie sa tomuto stavu nie je možné považovať za to isté…

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC