Jaroslav Paška: Európska komisia zneužíva utečencov na uzurpovanie moci

07.04.2016

Slovenská národná strana s poľutovaním konštatuje, že Európska komisia znova predkladá nerealistické, širokou verejnosťou, aj mnohými členskými štátmi už odmietnuté návrhy riešenia migračnej krízy, s opakovaným cieľom posilniť svoju moc pri rozhodovaní o živote v našich krajinách.

Ani jeden z dvoch návrhov modifikácie azylových pravidiel predstavených prvým podpredsedom komisie Fransom Timmermansom nesmeruje k posilneniu mechanizmov ochrany členských štátov pred nekontrolovanou masívnou ekonomickou migráciou z Afriky a Ázie, organizovanou zločineckými skupinami prevádzačov.

Obidva návrhy, či už je to doplnok súčasného dublinského systému o trvalý prerozdeľovací mechanizmus, označovaný za „Dublin plus“, alebo posilnenie mandátu Európskeho podporného úradu pre azyl (EASO) spojené s ďalšou harmonizáciou pravidiel, smerujú k tomu istému cieľu: odobrať členským štátom právo rozhodovať o tom, komu azyl poskytnú a namiesto toho im vnútiť povinnosť preberať trvalú starostlivosť o európskym úradom pridelených imigrantov.

Slovenská republika je zvrchovaný štát. Pred slovenskými občanmi sú, v zmysle medzinárodných dohôd a práva, za korektnú azylovú politiku zodpovedné Migračný úrad MV SR, Vláda SR a NR SR. Tie dnes majú právo samostatne rozhodovať o tom, komu a na základe akých dôvodov poskytnú možnosť usídliť sa na Slovensku, so všetkými dôsledkami pre štát a daňových poplatníkov za takto prijaté rozhodnutie!

Vláda SR je povinná hospodáriť s príjmami štátu zodpovedne, na prospech občanov svojej krajiny. Vláda nemá od občanov SR žiaden mandát na to, aby z ich daní miesto vyplácania miezd učiteľom, lekárom, zdravotným sestrám, štátnym úradníkom, vojakom, policajtom, či dôchodkov a dávok sociálne slabým financovala pohodlný a dôstojný život tisíckam každoročne prichádzajúcich nových imigrantov, len podľa príkazov bruselských úradníkov. Nemá žiaden mandát ani na to, aby im miesto škôl, nemocníc, domovov pre siroty či dôchodcov a ďalších zariadení potrebných pre život našich občanov budovala ubytovne, kultúrne centrá s modlitebňami, či mešitami.

Preto podľa Slovenskej národnej strany nie je možné akceptovať Európskou komisiou predložené návrhy na zmeny európskych azylových pravidiel. Predstavujú neprijateľný a neoprávnený zásah do suverénneho rozhodovania našich inštitúcií. Sú odsúdeniahodné. Sú zjavným dôkazom mocibažnosti úradníkov Európskej komisie, pokúšajúcich sa zneužiť neriešené problémy utečencov na svoje vlastné politické ciele.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

22. 11. 1939 – Predstavitelia slovenského exilu po nezhodách s Čs. národným výborom založili SNR v Paríži na čele s Milanom Hodžom.

22. 11. 2001 – Vláda SR schválila prelety lietadiel, zapojených do operácie NATO v Afganistane, nad územím SR.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC