Jaroslav Paška: Iniciatíva ,,JEDEN Z NÁS” – v EP sa opäť ozval protestný hlas

25.04.2014

Posledný bruselský rokovací deň Európskeho parlamentu v tomto volebnom období bol venovaný rokovaniu o Európskej iniciatíve občanov, s názvom: ,,JEDEN Z NÁS”.

Predseda EOI ,,JEDEN Z NÁS”, Patrick Gregor PUPPINCK z Francúzska predstavil na spoločnom rokovaní štyroch výborov EP požiadavky občanov podporené 1.742.156 autorizovanými podpismi z 19 krajín EÚ.

Požiadavky aktivistov EOI zamerané na dosiahnutie ochrany ľudského života už od počatia (v rámci možností definovaných kompetenciami EÚ), sa opierajú o nedávne rozhodnutie Európskeho súdneho dvora (Brüstle vs. Greenpeace), ktoré definovalo ľudské embryo ako počiatok ľudskej bytosti.

Predstavitelia iniciatívy ,,JEDEN Z NÁS” exaktne poukázali na nesúlad konania európskych inštitúcií s etickými hodnotami zakotvenými v práve EÚ a dôrazne požiadali predstaviteľov Únie, aby skončili s podozrivým financovaním aktivít v oblasti výskumu, založenými na ničení ľudských embryí.

Z búrlivej rozpravy, do ktorej sa intenzívne zapojili aj zástancovia farmakologických firiem, totiž vyplynulo, že Európska únia zneužíva obrovské finančné prostriedky z našich daní na podporu výskumu kmeňových buniek, realizovaného nielen za hranicou etických noriem, ale prostredníctvom akýchsi individuálnych výnimiek aj mimo právneho rámca EÚ.

V ostrej, konfrontačnej diskusii musel náš jediný zástupca v EP, pán Jaroslav Paška, zástancom farma-firiem pripomenúť základný právny rámec, aj skutočnosť, že kultúrna Európa sa s ich praktikami už dávno vysporiadala odsúdením Mengeleho za obludné experimentovanie na väzňoch v Osvienčime.

Záznam z vystúpenia nájdete na: http://youtu.be/fWMhpS3yskM

V diskusii zverejnené informácie potvrdili aj nepochopiteľnú ústretovosť rozpočtových manažérov EÚ k pochybným finančným požiadavkám “obchodníkov so životom”.

Ukázalo sa, že občianska iniciatíva “JEDEN Z NÁS” nastolila nielen vážnu etickú tému ničenia živých ľudských zárodkov (vraj pre vedecké účely), ale aj nepríjemnú otázku o pravdepodobnom obchádzaní finančných pravidiel a zneužívaní európskych fondov zodpovednými pracovníkmi EÚ v Bruseli na nehumánne a protiprávne vykonávaný výskum.

Je príznačné, že väčšina oficiálnych slovenských médií o tejto významnej Európskej občianskej iniciatíve, ktorá nastolila aj vážne spoločenské otázky a vyjadrila rozhodný protest takmer dvoch miliónov ľudí proti pochybným aktivitám manažérov EÚ „len tupo“ mlčí.

Viac o občianskej iniciatíve “JEDEN Z NÁS”, nájdete na: http://www.oneofus.eu/sk/

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC