Mládeži SNS nebol umožnený protest, Rafael Rafaj ju podporí

30.04.2014

Mládeži Slovenskej národnej strany nebolo umožnené vyjadriť pokojný protest proti zhromaždeniu Okrúhleho stola Maďarov na Slovensku na podporu Hedvigy Malinovej Žákovej. Mládež SNS chcela týmto spôsobom vyjadriť obavy z možného ovplyvňovania súdu.

Mládež SNS podala žiadosť o povolenie reakčného protestného zhromaždenia 30. apríla 2014 o 18.00 v Starom meste v Bratislave. Účelom zhromaždenia malo byť pokojné vyjadrenie nesúhlasu s ovplyvňovaním súdnych orgánov Slovenskej republiky, pričom protestné zhromaždenie sa malo konať ako pokojná reakcia na protest neformálnej záujmovej organizácie Okrúhly stôl Maďarov na Slovensku, podporovaný politickými stranami Most-Híd a SMK. Mládeži SNS však toto zhromaždenie Miestny úrad Bratislava I zamietol.

Podľa Mládeže SNS by totiž podporovatelia obžalovanej Hedvigy Malinovej Žákovej, ktorá bola prokurátorom Generálnej prokuratúry 2. apríla 2014 obžalovaná z krivej výpovede a krivého svedectva, mali počkať na dovyšetrovanie prípadu, ukončenie súdneho procesu a na právoplatný rozsudok. Inak vyvstáva obava z ovplyvňovania nezávislých súdnych orgánov SR, ako aj z nerešpektovania práce orgánov činných v trestnom konaní a súdov.

,,Členovia Mládeže SNS sa však na zhromaždení Okrúhleho stola Maďarov na Slovensku zúčastnia ako fyzické osoby, vyjadria tak tichý protest proti tejto akcii a budú i pozorne dohliadať na to, či sa organizátori a rečníci nedopustia ovplyvňujúcich a manipulatívnych výrokov. Mládeži SNS ide o dobré vzťahy s maďarskou menšinou na Slovensku, ale pri dodržiavaní zákonov a rešpektovania súdov, inak sa len zvyšuje napätie,“ uviedol predseda Mládeže SNS Maroš Pavlovič.

Prvý podpredseda SNS Rafael Rafaj reagoval: ,,Po účelovom zamietnutí uplatnenia ústavného práva na slobodu prejavu a na znemožnenie šíriť pluralitu názorov som sa rozhodol, že sa dnes osobne zúčastním na slovenskom antiproteste za dodržiavanie zákonov každým v našej republike, vrátane Hedvigy M., politikov maďarských strán i miestneho úradu Staré mesto, ktoré zákaz vydalo, namiesto toho, aby vyčlenilo iný najbližšie možný verejný priestor na antiprotest. Mám za to, že nátlakové akcie Okrúhleho stola Maďarov založené na etnickom vydieraní sú neprípustné a povzbudzujú protiprávne konanie a antislovenské postoje.“ Podľa R. Rafaja nebola tiež náhoda, že v Dunajskej Strede v okrsku č. 16 vo voľbách do Európskeho parlamentu úradníčka vyškrtla zástupcu SNS z dôvodu údajného nedostatku miesta.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC