Niečo viac o kandidátoch SNS do Europarlamentu

20.03.2014

V piatok 14. marca sa verejnosti predstavili kandidáti Slovenskej národnej strany (SNS) v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu. A hoci je kandidátka SNS známa, len zoznam nestačí, aby členovia a sympatizanti SNS a občania vôbec, vedeli všetko, alebo len trochu viac o ľuďoch, ktorí chcú zastupovať Slovensko v Europarlamente.

1/ Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany, advokát. Do SNS vstúpil v roku 2006, pôsobil za SNS v ústredných volebných komisiách. V roku 2010 sa stal prvým podpredsedom. Ako predseda Slovenskej národnej strany pôsobí od októbra 2012. Je tiež zakladajúcim a podporujúcim členom Matice Slovenskej.

2/ Rafael Rafaj, prvý podpredseda Slovenskej národnej strany. Členom SNS sa stal v roku 1990. Za SNS pôsobil ako poslanec v Národnej rade SR niekoľko volebných období, bol predsedom Klubu poslancov za SNS. Aktívne pôsobil ako novinár, niekoľko rokov bol tiež hovorcom a tlačovým tajomníkom SNS, pôsobil tiež ako zástupca starostu mestskej časti Bratislava-Rača.

3/ Jaroslav Paška, architekt, vysokoškolský pedagóg, v súčasnosti poslanec Európskeho parlamentu za Slovenskú národnú stranu. Je podpredsedom parlamentnej frakcie Európa slobody a demokracie, a je taktiež členom Výboru pre priemysel, výskum a energetiku Európskeho parlamentu a Výboru pre petície.

4/ Dušan Tittel, manažér, bývalý profesionálny futbalista, člen reprezentácie SR. V súčasnosti prezident Únie ligových klubov. Je bývalý viceprezident Slovenského futbalového zväzu, ako aj člen komisie UEFA pre technický rozvoj a člen panelu Delegátov UEFA.

5/ Eva Antošová, generálna manažérka spoločnosti, konateľka. Má skúsenosti z práce v samospráve a štátnej správe. V minulosti pôsobila primátorka, poslankyňa Nitrianskeho samosprávneho, poslankyňa NR SR. Pôsobila aj ako manažérka a riaditeľka v niekoľkých spoločnostiach.

6/ Karol Konárik, podnikateľ, zároveň poslanec Banskobystrického samosprávneho kraja. V minulosti pôsobil ako manažér v rôznych spoločnostiach, má bohaté skúsenosti v oblasti reklamy i cestovného ruchu.

7/ Karol Farkašovský, výkonný riaditeľ, projektový a komunikačný manažér, lektor a moderátor. Dlhé roky pôsobil v médiách, najmä elektronických, rádiu a televízii ako redaktor, moderátor, ale aj vo vedúcich funkciách, pracoval ako zahraničnopolitický komentátor aj v britskom BBC. Skúsenosti má aj ako hovorca a riaditeľ odboru komunikácie a PR, napríklad na ministerstve zdravotníctva, alebo v štátnej spoločnosti.

8/ Pavel Kapusta, novinár, šéfredaktor mesačníka Extra Plus, konateľ. V minulosti pracoval vo všetkých typoch médií – printových i elektronických. Skúsenosti nadobúdal aj v zahraničí, v Spojených štátoch amerických, na študijnom pobyte. Je držiteľ novinárskej ceny za mimoriadny prínos v oblasti vydávania nezávislej a národne orientovanej tlače.

9/ Vladimír Chovan, generálny riaditeľ poľnohospodárskej spoločnosti, bývalý minister pôdohospodárstva. Predseda Slovenskej holsteinskej asociácie, podpredseda agrárno-potravinárskej sekcie SOPK. Pôsobí dlhodobo v odborných poľnohospodárskych organizáciách. V Zväze európskych mliečnych farmárov bol členom ústredného orgánu a koordinátorom pre strednú a východnú Európu, predsedom Slovenskej poľnohospodárskej potravinárskej komory, ako aj predsedom Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka.

10/ Tomáš Zanovit, zriaďovateľ súkromnej základnej a materskej školy. Pôsobí tiež ako poslanec mestského zastupiteľstva v Martine a poslanec Žilinského samosprávneho kraja. V minulosti pracoval ako pedagogický pracovník odborného vzdelávania a učiteľ na základnej škole. Je tiež predsedom Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Martine.

11/ Pavol Fedor, vysokoškolský pedagóg, profesor na Fakulte elektroniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Je autorom troch monografií a šiestich vysokoškolských učebníc, autorom jedného vynálezu a spoluautor zlepšovacieho návrhu. Pôsobil pri realizácii 14 veľkých priemyselných projektoch u nás i v zahraničí. Publikoval desiatky článkov v domácich aj zahraničných odborných časopisoch a vystupuje na medzinárodných konferenciách, držiteľ niekoľkých prestížnych ocenení.

12/ Jaroslav Ridoško, lekár, traumatológ, vysokoškolský pedagóg, súdny znalec a športový lekár. V SNS pôsobí aj ako predseda krajskej rady Trenčín. Prednáša na Univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne a je zástupcom primára oddelenia úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice v Trenčíne. V minulosti pôsobil aj ako vedúci odboru zdravotníctva okresného úradu a taktiež ako lekár hokejovej reprezentácie Slovensko 20.

13/ Marián Andel, predseda Nezávislého združenia dôchodcov Slovenska, vysokoškolský pedagóg. Zakladajúci člen obnovenej SNS v r. 1990. Pôsobil ako poslanec Slovenskej národnej rady v Česko-Slovensku, participátor príprav na vznik samostatného Slovenska. Spoluautor Deklarácie zvrchovanosti Slovenského národa, preambuly Ústavy SR, spoluautor a predkladateľ zákona o štátnych symboloch SR, autor štandardy prezidenta SR. Bol podpredseda Vlády SR a a podpredseda NR SR. Držiteľ najvyššieho štátneho vyznamenania Rád Andreja Hlinku prvej triedy.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

29. 3. 1990 – Federálny parlament prijal ústavný zákon o zmene názvu štátu z Československá socialistická republika na Česko-slovenská federatívna republika.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC