Predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko dnes v diskusnej politickej relácií hovoril aj o situácií v slovenskom športe, či voľbe generálneho riaditeľa RTVS.

28.05.2017

Slovenská národná strana sa hlási k zodpovednosti za rozvoj športu za posledný rok. „Zastali sme na mŕtvom bode a prestali sme budovať najmä regionálny šport, aj preto sme sa zamerali na rozvoj zákona o športe a nastavili pravidlá,“ opätovne zopakoval predseda SNS Andrej Danko.

 „Politika športu musí mať svoje pravidlá, nemôžeme dotovať iba futbal a hokej. Treba rozlišovať prevádzkové veci a podporu mladých športovcov. Dostali sme malú facku a nemali by sme hokejistov haniť. Mali by sme sa však viac angažovať. Sme si vedomí aj toho, že šport je aj v regióne, že treba podporiť aj dedinský šport, šport nie je iba naša reprezentácia,“ povedal na tému stavu súčasného športu Andrej Danko.

Nový zákon o športe je aj o nastavení pravidiel. Peniaze nemôžu ísť iba funkcionárom na ich výlety, ale cielenie musia podporiť športovcov, preto Slovenská národná strana sa hlási k novému zákonu o športe a budeme ho rozvíjať aj ďalej.

Témou bola aj voľba šéfa UVO. Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vyzdvihuje, že vôbec prvý krát je možnosť verejnosti a tretieho sektora, či politikov, dopredu sa zoznámiť s kandidátmi. „Ak táto vláda a aj my politici, máme byť zodpovední za procesy v štáte, máme právo spoznať aj kandidátov osobne,“ reagoval Andrej Danko.

V diskusii sa predseda Andrej Danko venoval aj téme voľby generálneho riaditeľa RTVS. „Budeme ctiť a vypočujeme si každého kandidáta, SNS má svoje požiadavky, ktoré bude hľadať v projektoch jednotlivých kandidátov,“ povedal predseda SNS Andrej Danko. „Ak zarába manažment RTVS dva krát viac ako premiér, tak je to naozaj na zamyslenie. Som aj za zrušenie koncesií, keď zodpovednosť za RTVS preberie štát,“ reagoval šéf parlamentu na zverejnené platy v RTVS a dodal, že podpora jedného kandidáta je stále vecou diskusie medzi koaličnými partnermi, uzavrel tému Andrej Danko.

Záver politickej relácie bol venovaný župným voľbám najmä v Banskej Bystrici. Predseda SNS Andrej Danko opäť zopakoval, že  SNS pôjde samostatne do župných volieb. „Chcem otestovať naše regionálne štruktúry, ale čo sa týka Banskej Bystrice, dohodli sme sa v koalícií, že si gentlemansky pozrieme možných kandidátov,“ reagoval predseda SNS na otázku podpory spoločného kandidáta v Banskobystrickom kraji.

Andrej Danko sa v závere dotkol aj nového zákona o politických stranách: „Politické strany nemôžu byť uzavreté sekty. Chcem, aby do politiky vstupovali mladí ľudia, chcem aby strany neboli uzavreté spoločenstvá.“ Dodal predseda Slovenskej národnej strany a zároveň povedal, že rozhodnutie Generálneho prokurátora SR o zrušení jednej politickej strany treba rešpektovať. Tento fakt však práve ukazuje na potrebu nového zákona o politických stranách.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC