Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko v nedeľnej diskusnej relácií hovoril o aktuálnych témach posledného týždňa.

08.10.2017

Diskusia sa venovala aj téme sporu dvoch ústavných činiteľov prezidenta SR a premiéra SR. Andrej Danko reagoval, že na túto tému musí jasne reagovať prezident. Ako však zopakoval: „Ak by som ja, v rámci prezidentskej kampane urobil to, čo prezident, tak reakcie novinárov, ako aj opozície, by boli omnoho silnejšie a v politike by som skončil.“ Túto tému si však musia vyriešiť tí, ktorých sa kauza týka. „Môžeme sa z tejto kauzy poučiť a to, či sú dostatočne chránené súkromné údaje našich občanov ale aj ústavných činiteľov, alebo či je dostatočná účinná ľútosť, to sú témy o ktorých sa treba baviť, ale ja nebudem hovoriť súd nad touto kauzou. “ Dodal.

K téme župných volieb predseda SNS zopakoval, že ísť do volieb je rozhodnutie, za ktorým si stojí. „Absolútne však vylučujeme Kotlebu ako kandidáta v Banskobystrickej župe, je to župa, kde nemáme svojho kandidáta. Voľby do VÚC stoja na regionálnych štruktúrach, ktoré sa snažím vždy vypočuť a intenzívne s nimi komunikujem. Odporúčanie pre našich voličov je vo voľbách podporiť  pána Luntera.“

Predseda SNS Andrej Danko hovoril aj o nomináciách na ministerstvách školstva a agrorezortu. „Ministerka Lubyová je rešpektovaná odborníčka a verím, že v rezorte urobí poriadok, rovnako aj ministerka Matečná na agrorezorte.“ Postavil sa na stranu svojich nominantiek predseda SNS. Zároveň odsúdil kritiku rezortu obrany, ktorá začala posledné týždne. „V rezorte sa robia koncepčné kroky, máme schválenú stratégiu a absolútne odmietam, že ja osobne mám akékoľvek záujmy v tomto rezorte. Zasadzujem sa za transparentný postup pri obstarávaní armádnej techniky a odmietam akýkoľvek lobing.“

Dominovala téma nového sociálneho balíčka, ktorá sa nanovo otvorila aj vďaka vypovedaniu koaličnej zmluvy. Nové pravidlá fungovania koalície, potvrdili zásadnú tému Slovenskej národnej strany a tou je 13. a 14 plat. „Ak sa darí firmám, musí to pocítiť aj zamestnanec, našli sme kompromis a bude to systematizovaná odmena. Podotýkam ale, dobrovoľná odmena zo strany zamestnávateľa,“ vysvetľoval opätovne predseda SNS Andrej Danko. „Niektorí politici píšu iba brožúrky, SNS sa podarilo presadiť svoj program a pôjdeme ďalej. Pripravujeme napríklad aj podporu pre slobodné matky napr. z hľadiska výživného, či seniorov,“ prezradil ďalšie kroky Slovenskej národnej strany v sociálnej téme.

„Politika je vždy kompromis, preto výsledok fungovania SNS a jej tém, závisí najmä od voličov. Je potrebné čítať a počúvať systémové kroky a nie krátkozraké vyhlásenia jednotlivcov. Máme mladých ľudí, s ktorými musíme lepšie komunikovať. Slovensko by malo ísť príkladnou cestou aj pre iné krajiny, ktoré majú podobné problémy alebo históriu.“ Uzavrel diskusiu s odkazom predseda parlamentu a SNS.

V Bratislave, dňa 8. 10. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

11. 12. 1903 – V Prahe zomrel Martin Hattala, jazykovedec, profesor českej univerzity v Prahe, autor diela Krátka mluvnica slovenská, normatívnej príručky spisovnej slovenčiny.

11. 12. 1975 – V Bratislave otvorili novú výškovú budovu Slovenskej televízie v Mlynskej doline.

KALENDÁR PODUJATÍ
december 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031