Predseda NR SR a SNS Andrej Danko diskutoval o zahraničnej politike, nových sociálnych opatreniach a o prezbrojení armády SR

26.11.2017

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko diskutoval vo verejnoprávnej televízií o témach zahraničnej politiky, ale aj nových sociálnych opatreniach, či zbrojení našej armády. Na úvod sa diskusia vrátila k téme vystúpenia predsedu parlamentu v Štátnej dume FZ Ruskej federácie. „Či sa to niekomu páči, alebo nie, Rusko je pre Slovensko strategický partner. Celá ÉU spolupracuje s Ruskom, nemôžeme sa vyčleniť,“ zopakoval predseda NR SR a SNS Andrej Danko a zdôraznil: „Je veľa vecí, za ktoré musíme byť vďační Rusku, ale aj mnoho iných, voči ktorým máme výhrady. Ale Rusko je v súčasnosti strategický partner a nemôžeme ho vyčleniť. Veľmoci sú zárukou mieru a musíme ich rešpektovať.“ Uzavrel tému Andrej Danko.

Diskusia sa venovala aj nákupom zbrojárskej techniky. Predseda parlamentu opätovne zdôrazňoval, že základom nákupov je absolútna transparentnosť. „Nebudem podporovať lobistov, ktorí si finančne pomáhajú cez GLOBSEC a snažia sa pretlačiť vopred dohodnuté obchody.“ Reagoval predseda Andrej Danko. „Snažíme sa transparentne a najmä pomocou vlastných zdrojov podporiť domácu produkciu a ja nevidím dôvod na kritiku. Ak niečo vieme vyrobiť my, prečo musíme zobrať hotové výrobky, ktoré sú už cez lobistov dohodnuté dopredu.“ Vysvetľoval súčasný postup nákupu vozidiel pre armádu predseda NR SR.

Záver relácie predseda SNS Andrej Danko venoval téme 13. a 14. platov a novému sociálnemu balíčku. „Veľmi jednoducho povedané – z 500 eur, ktoré môže zamestnávateľ vyplatiť zamestnancovi, zamestnanec vidí dnes približne 380 eur. Po novom zamestnanec dostane okolo 480.“ Vysvetľoval nový koncept odmeňovania predseda SNS Andrej Danko. Ide o systémovú zmenu, ako podporiť zamestnanca a zároveň ide o dobrovoľnú dávku, o ktorej rozhodne zamestnávateľ sám. Táto zmena  je vítaná a prediskutovaná so zamestnávateľmi. Do parlamentu by sa mal návrh zákona dostať v januári.

V Bratislave, dňa 26. 11. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

13. 12. 1915 – Po návrate zo srbského frontu sa Milan Rastislav Štefánik stretol v Paríži s Edvardom Benešom, čo sa považuje za začiatok jeho významnej úlohy politika, vojaka a diplomata v službe a na čele organizovaného národnooslobodzovacieho boja Slovákov a Čechov v zahraničí.

13. 12. 1942 – V Ružomberku otvorili nové gymnázium, ktoré nieslo meno Andreja Hlinku.

KALENDÁR PODUJATÍ
december 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031