Predseda NR SR a SNS Andrej Danko dnes diskutoval o viacerých témach

07.06.2017

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa v rozhlasovej diskusnej relácií vyjadril aj k protestom stredoškolákov. Povedal, že všetci majú právo vyjadriť svoj názor. Vyjadril však svoju obavu o manipulácii študentov. Vyzval všetkých mladých ľudí, aby v roku 2020 pristúpili k volebným urnám a týmto spôsobom menili spoločnosť. „Svet a spoločnosť sa nemení výkrikmi a demonštráciami, ale napríklad vstupom do politiky, kde sa dajú veci reálne meniť,“ povedal predseda parlamentu Andrej Danko.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko hovoril aj o sprísňovaní kontrol na verejných a kultúrnych podujatiach. „Legislatívne je zákon z roku 2014 o bezpečnosti na  športových podujatiach veľmi dobre nastavený,“ vyjadril sa predseda SNS Andrej Danko. Slovenská národná strana by chcela v podobnom duchu riešiť aj bezpečnosť na kultúrnych podujatiach a nastaviť vyššiu súčinnosť organizátora a polície. „Chceme určiť stupne ohrozenia a určiť pravidlá sprísnenia opatrení. Súčasný zákon o bezpečnosti na  kultúrnych podujatiach, má veľké medzery. Život priniesol situácie, ktoré nás nútia tento zákon meniť,“ povedal Andrej Danko. Predseda NR SR Andrej Danko sa vyjadril, že v žiadnom prípade nejde o šikanu štátom, ale hlavným cieľom je spoločná bezpečnosť občanov Slovenskej republiky.

V závere sa predseda NR SR a SNS Andrej Danko venoval aj voľbe generálneho riaditeľa RTVS. „So záujmom som si vypočul všetky projekty uchádzačov, nikoho neheroizujem ani nespochybňujem,“ podotkol predseda NR SR a SNS Andrej Danko.

Slovenská národná strana má podľa neho jasnú víziu o fungovaní RTVS. „Chceme, aby sa opäť rozbehol tretí športový kanál, aby bolo na obrazovkách viac Slovenska a menej komerčných produktov“.  V otázke zvyšovania koncesií SNS svoje stanovisko nemení a naďalej zastáva názor, že koncesie sa zvyšovať nebudú.