Predseda NR SR a SNS Andrej Danko odpovedal dnes naživo na aktuálne otázky

04.09.2017

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko dnes v diskusnej rozhlasovej relácií hovoril o aktuálne politickej situácií. Zopakoval, že médiá a politológovia zbytočne nadnášajú situáciu. Vláda nepadla, len sa vypovedala koaličná zmluva. „SNS potrebovala niektoré procesy ozdraviť a nastaviť pravidlá. Vláda aj parlament funguje. V priestore však stále diskutujeme,“ povedal predseda NR SR a SNS Andrej Danko.

Túto krízu často vyvoláva nejasnosť posudzovania vzťahov a mnohokrát aj účelové komentovanie politológov. „Pracujeme intenzívne na novej zmluve, máme vytvorenú komisiu, ktorá pracuje na interných predpisoch a na nových pravidlách,“ doplnil Andrej Danko. „V politike Vám partnera donesú voliči, nevyberáte si ho. Stále trváme na tom, že iný variant koalície nie je. Aj predseda Smer-SD sa musí s nami naučiť komunikovať. Doteraz vládol sám, musí nás vnímať ako rovnocenného partnera,“ uzavrel tému predseda SNS.

V relácií padla aj otázky podpory ministra Richtera. „Nedá sa jednoznačne povedať, áno – nie. Život nie je čierno-biely. Politicky som však dospel skôr ako napríklad Richard Sulík a vidím aj iné riešenia ako pád vlády. Budeme však ešte diskutovať na klube SNS, ktorý nás čaká a stále hľadáme riešenia. Nechcem, aby vláda padla, kým vieme komunikovať, SNS komunikovať bude. Strana nie som iba ja, sú to tisíce ľudí, ktorí tiež citlivo vnímajú, ako sa správa náš koaličný partner k nám. Preto stále intenzívne rokujem s predsedom vlády.“ Ozrejmil Andrej Danko a dodal, že Slovenská národná strana je jednotný klub, nie je neseriózny partner a jednotne sa aj rozhodnú. „Vždy sme sa správali zodpovedne a vzorovo.“ Skonštatoval ďalej Andrej Danko.

Záver relácie patril aj útokom politického oponenta Richarda Sulíka, ktorý neustále dáva odkazy cez média a blogy. „Sulík si musí uvedomiť, že ak sa chce dotknúť moci, musí zmeniť správanie. Ak mi závidí, že som politik pre ľudí, nech si uvedomí, že ja nebudem robiť politiku, či s Ficom, alebo bez Fica ako on. My robíme politiku pre ľudí a pre mňa je dôležité, že som mohol presadiť, veľkú časť nášho programu. Zrušenie daňovej licencie, zelenú naftu, ochranu pôdy, platy pre učiteľov. Toto je naša politika a takú robiť budem aj naďalej,“ povedal na záver predseda SNS a NR SR Andrej Danko.

V Bratislave, dňa 4. 9. 2017