Predseda NR SR a SNS Andrej Danko sa počas dvojdňovej pracovnej návštevy Čiernej Hory stretol s tamojšími politickými lídrami

03.10.2017

Historicky prvú cestu v Čiernej Hore slovenskej delegácie viedol predseda parlamentu a SNS Andrej Danko. Absolvoval významné stretnutia s prezidentom Čiernej Hory Filipom Vujanovićom, „Máme takmer identickú históriu, sme malé štáty, ktoré museli bojovať za svoju identitu, a je naozaj dôležité, že sme si ju vedeli zachovať,” povedal na rokovaní s prezidentom Andrej Danko. Predseda Národnej rady SR sa stretol aj s predsedom čiernohorského parlamentu Ivanom Brajovičom a s predsedom vládnucej Demokratickej strany socialistov Čiernej Hory (DPS) aj bývalým premiérom Milom Djukanovičom.

Andrej Danko po rokovaní vyjadril bývalému prezidentovi a predsedovi vlády Djukanovičovi hlbokú podporu a úctu, ktorý stál na čele tejto balkánskej krajiny do roku 2016 s krátkymi prestávkami jedno štvrťstoročie. „Inšpiratívne stretnutia, ktoré som mohol zažiť s Djukanovičom, či v minulosti s predsedom poľskej vládnucej strany Jaroslawom Kaczyňským, znamenajú pre mňa veľa, lebo si prešli svojou cestou a vedia, čo to znamená, keď chcú v politike určovať vízie a budúcnosť, čo je niekedy potrebné. Bez takej osobnosti, ako je Djukanovič, by Čierna Hora nebola tam, kde je. Je to človek, ktorý dal celý život politike.“ povedal predseda SNS o predsedovi DPS, ktorý v roku 2006 doviedol svoju krajinu k nezávislosti a intenzívne sa snažil aj za integráciu krajiny do EÚ.

Predseda NR SR vyjadril čiernohorským predstaviteľom v integračnom procese plnú podporu zintenzívneniu vzájomnej spolupráce v oblasti cestovného ruchu, ekonomiky ako aj otvoreniu trhu práce. Andrej Danko na margo zástancov protiintegračných snáh povedal: „Ak zvíťazí snaha o negovanie toho, čo Čiernohorci dokázali, tak to bude pre Čiernu Horu katastrofa. Ľudia v tejto krajine nesmú stratiť svoju štátnosť, nesmú stratiť to, o čo bojovali – o svoj parlament, o svoju vládu, o svojho prezidenta.“

V Bratislave, dňa 3. 10. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

11. 12. 1903 – V Prahe zomrel Martin Hattala, jazykovedec, profesor českej univerzity v Prahe, autor diela Krátka mluvnica slovenská, normatívnej príručky spisovnej slovenčiny.

11. 12. 1975 – V Bratislave otvorili novú výškovú budovu Slovenskej televízie v Mlynskej doline.

KALENDÁR PODUJATÍ
december 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031