Predseda NR SR a SNS Andrej Danko v nedeľnej relácii diskutoval o aktuálnych témach

19.11.2017

Predseda Národnej rady a SNS Andrej Danko v politickej relácií reagoval na vývoj politických udalostí posledného týždňa. Na úvod zopakoval základné posolstvá 17. novembra. „Žiaľ fenomén dnešnej doby je to, že ľudia si zamieňajú slobodu za anarchiu,“ povedal Andrej Danko. Relácia sa ďalej venovala vývoju politických udalostí a aj vystúpenia predsedu parlamentu v Štátnej dume Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie.

„Nemôžeme súdiť národy na základe jednotlivých historických etáp. Nie každý Rus je komunista, tak ako nemôžeme povedať, že každý Nemec musí byť fašista. Nemôžem si ideológiu zamieňať s celým národom.“ Komentoval kritiku médií a aj niektorých politikov na jeho vystúpenie predseda NR SR Andrej Danko a pokračoval: „Ja si stojím za svojím vyjadrením, že so super mocnosťami musíme komunikovať a aj spolupracovať. Nemôžeme sa len tak rozhodnúť  a vyčleniť sa.“

Je nesporným faktom, že s Ruskom spolupracujú všetky štáty EÚ. Rovnako ako Nemecko má obrovskú ekonomickú  spoluprácu práve s Ruskom. Dennodenne sa vyvíjajú obchodné aktivity, ktoré sú pre Európsku úniu potrebné. „Opakujem, ak ste počúvali môj prejav, ja som povedal, že sa nemusíme vždy vo všetkom zhodovať vo všetkých otázkach. Umením je však navzájom sa vypočuť a diskutovať a nájsť kompromis a podstatné je, že to  dokážeme. Politika, ani život nie je čierno biely.“ Vysvetľoval predseda parlamentu a dodal: „Aj národy, ktoré si v minulosti ubližovali, dnes dokážu spolu komunikovať, tak prečo sa máme opäť vyčleniť? Je to politika dialógu. Však o tom je politika, pomenovať, to čo nás spája, preniesť sa nad našou minulosťou, poučiť sa z nej, zároveň vyťažiť z toho, čo môžeme.“ Uzavrel tému Andrej Danko.

Relácia sa venovala aj obrannej politike a obnova armády SR. „Ministerstvo obrany je predmetom špekulácií ohľadom nákupu vojenskej techniky, tieto špekulácie sú však produktom rôznych  lobistov a toho, že sme asi prerušili už pripravované biznisy z minulosti v rezorte obrany. Špekulácie o transparentnosti nákupu ozbrojenej techniky sú však neopodstatnené. Ministerstvo vydalo dva strategické dokumenty, ktoré jasne definujú podmienky nákupu a stratégiu budovania ozbrojených síl na najbližšie roky.“ Zhodnotil tému Andrej Danko.

V Bratislave, dňa 19. 11. 2017

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

13. 12. 1915 – Po návrate zo srbského frontu sa Milan Rastislav Štefánik stretol v Paríži s Edvardom Benešom, čo sa považuje za začiatok jeho významnej úlohy politika, vojaka a diplomata v službe a na čele organizovaného národnooslobodzovacieho boja Slovákov a Čechov v zahraničí.

13. 12. 1942 – V Ružomberku otvorili nové gymnázium, ktoré nieslo meno Andreja Hlinku.

KALENDÁR PODUJATÍ
december 2017
P U S Š P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031