Predseda NR SR a SNS Andrej Danko v nedeľnej relácií

04.06.2017

Nedeľná politická diskusná relácia dnes zhodnotila v poradí už druhé stretnutie spoločného zasadnutia predsedníctiev Národnej rady SR a Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky, ktoré sa konalo vo Vysokých Tatrách. Predseda NR SR Andrej Danko, spolu s jeho českým kolegom predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Jánom Hamáčkom, sa venovali aj otázkam bezpečnostných opatrení na pôde oboch parlamentov.

Predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Ján Hamáček sa zaujímal o zmeny, ktoré slovenský parlament zaviedol začiatkom tohto roka. Zaujal ho aj časový limit a modernizácia procesov rokovania. „My sme spolu s mojim kolegom hovorili o nových opatreniach, ktoré ste v parlamente zaviedli a chápem ich. Budeme o nich hovoriť aj na našej pôde. Dôvody sú naozaj závažné,“ zdôraznil Ján Hamáček. „Sprísnené pravidlá sú na mieste, najmä dnes, keď stúpa násilie. Bezpečnosť je prvoradá. Som rád, že opäť aj všetci poslanci NR SR súhlasili s kontrolou poštových zásielok, skonštatoval Andrej Danko.

 Časť relácie sa venovala aj novej americkej politike a  významu Európskej únii. Obaja lídri parlamentov sa zhodli na tom, že len jednotný hlas Európy má zmysel. Na druhej strane sa však treba zaujímať aj o špecifiká jednotlivých štátov a chrániť si to, čo je domáce, národné. „Aj my menšie národy máme právo pre ochranu našich záujmov, našich produktov. Ale zase  môžeme byť jednotný v tom, čo vieme aj u nás posilniť, napríklad silnejšia sociálna politika, kratší pracovný čas, ale aj 13 plat, ktorý je už v EÚ niekde samozrejmosťou, či vyššia jednotná hranica hodinovej mzdy,“ vysvetlil šéf parlamentu a SNS Andrej Danko.

 Zároveň predseda parlamentu a SNS Andrej Danko potvrdil, že v najbližších dňoch bude iniciovať zákon o väčšej bezpečnostnej kontrole na všetkých podujatiach, kde bude silnejšia koncentrácia ľudí. Okrem športových podujatí pôjde aj o rôzne kultúrne, či spoločenské akcie. „Musíme sa  naučiť žiť s tým, že môže prísť nejaký hlupák, šialenec, s nejakou ideológiou a  ktorý sa bude snažiť ohroziť našich ľudí. Ale nemôžeme iba čakať kým sa tak stane, musíme byť pripravení,“ načrtol predseda parlamentu nové legislatívne pravidlá o ktorých sa bude rokovať v najbližších dňoch.

Na záver relácie predseda parlamentu Andrej Danko vyzval na zastavenie šírenia negativizmu. „Nenegujme sa vo všetkom, treba veci vnímať aj pozitívne a veriť, že konštruktívnou prácou môžeme veci meniť k lepšiemu,“ uzavrel tému predseda SNS Andrej Danko.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

24. 11. 1805 – V Rimavskej Sobote zomrel Peter Madáč, slovenský lekár, chemik, spisovateľ a publicista, vo funkcii stoličného lekára položil základy verejného zdravotníctva v Liptove, zároveň vypracoval návrh na školenie pôrodných babíc.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC