Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko si pietnou spomienkou uctil 25. výročie úmrtia Alexandra Dubčeka

08.11.2017

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko si s poslancami NR SR za SNS na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave, pietnou spomienkou pripomenul 25. výročie úmrtia významného slovenského politika a štátnika Alexandra Dubčeka.

„Svojím správaním, činmi, ako aj  v priamej komunikácii ukazoval, že slušnosť je hodnota, ktorá má vždy svoju váhu. A na tomto poznaní sa nezmenilo nič ani v našich časoch. Aj preto je  odkaz Alexandra Dubčeka o to a inšpiratívnejší,“ povedal predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

Život Alexandra Dubčeka a jeho politické pôsobenie činy dnes patria do našej histórie, bol predstaviteľom významných premien, vedúcou tvárou Pražskej jari v roku 1968, symbolom obrodného procesu, populárnou osobnosťou doma i v zahraničí.

„Alexander Dubček je stále príkladom vlastenectva a svojím spôsobom predbehol dobu, jeho víziou bolo Európanstvo. Aj dnešné výročie je teda príležitosťou, aby sme si uvedomili, že máme veľké slovenské osobnosti, ktoré si váži aj zahraničie. Aby sme v nich nachádzali inšpiráciu, všímali si ich odkaz a zároveň prehlbovali našu historickú pamäť.“ Zhodnotil význam života Alexandra Dubčeka predseda NR SR Andrej Danko.

V Bratislave, dňa 8. 11. 2017

9 1 2 3 4 5 6 7 8