Rafael Rafaj: EÚ môže skĺznuť do diktatúry

18.02.2014

Podľa Slovenskej národnej strany (SNS) výsledok švajčiarskeho referenda o obmedzení masívnej migrácie do krajiny odhalil chorobopis vedenia Európskej únie. Nátlakové reakcie politikov na plebiscit, vrátane predsedu EK J. M. Barossa ukázali, ako rýchlo sa európski demokrati zmenia na európskych autokratov.

Je neprípustné, aby sa vedenie EÚ správalo ako Sovietsky zväz a zvrchované štáty boli brané iba ako satelity bruselskej centrály. SNS preto vyzýva domácich aj európskych politikov, aby plne rešpektovali výsledok švajčiarskeho plebiscitu a zdržali sa nátlakových foriem, tendenčných komentárov a odvetných reakcií.

Diplomatický nátlak únie a vydieranie Švajčiarska sú neprípustným spochybňovaním najvyššej legitimity – vôle slobodných občanov. Tá je podľa SNS nadradená nad akékoľvek politické dohody a nastavené princípy v únii. Ak Slováci a ostatní Európania nechcú, aby EÚ smerovala do diktatúry a krachu, musia prinútiť politikov v únii urobiť zásadné inštitucionálne aj politické reformy. Jednou z možností je návrat k forme Európy národov.

Ak sa po májových voľbách do Európskeho parlamentu zásadne nezmení charakter únie a nebude politická vôľa na zmeny, posledným zvonením bude zrejme britské referendum v roku 2015. Potom sa môžu Barosso a jemu podobní politruci slobodne pobrať domov, alebo sa ostať hrať na vlastnom piesku.

Absolútna sloboda pohybu osôb v EÚ aj tak nefunguje, pretože ani Slováci nemali do viacerých krajín prístup na trh práce a mnohé štáty dnes vyhosťujú migrujúcich Cigánov. Nemecký poslanec Európskeho parlamentu Elmar Brok dokonca v januári navrhoval možnosť repatriácie všetkých imigrantov z krajín východnej Európy. Sloboda pohybu tak nie je a nemôže byť nadradená zvrchovanej vôli občanov slobodne rozhodnúť o podmienkach pre pobyt cudzincov v ich vlastnej krajine.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

29. 3. 1990 – Federálny parlament prijal ústavný zákon o zmene názvu štátu z Československá socialistická republika na Česko-slovenská federatívna republika.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC