Rafael Rafaj: Slovensko by sa nemalo dať vtiahnuť do strategickej studenej vojny Bruselu s Ruskom

15.04.2014

Za destabilizáciou Ukrajiny a eskaláciou napätia medzi ňou a Ruskom môžu stáť imperiálne záujmy európskeho establišmentu snažiaceho sa udržať si svoje nezmenené mocenské pozície aj po májových voľbách do Európskeho parlamentu.

Súčasné centristické vedenie Európskej únie pravdepodobne konflikt na Ukrajine cielene nielen vyvolalo, načasovalo, ale ho aj ďalej živí, hoci riskuje politický, ekonomický a možno aj lokálny vojenský konflikt s Ruskom. Za týmto šialeným plánom stoja reálne obavy unionistov z možnej povolebnej straty väčšiny v Európskom parlamente a teda aj v Európskej komisii. Dôvodom je rastúci vplyv reformných a euroskeptických strán v Európe pred májovými voľbami.

Cielené vzbudzovanie emócií strachu, existenčných obáv a neistoty vždy pôsobia na masy zomknuto. V stave možného ohrozenia sú ľudia menej náchylní na zmeny a reformy, ktoré únia nevyhnutne potrebuje a masy radšej volia status quo. Tento model s manipuláciou verejnosti sa na Slovensku úspešne odskúšal už v predčasných parlamentných voľbách v roku 2012.

Slovensko by preto malo odmietnuť tlak Európskej únie a nemalo by sa zapojiť do politicky aj ekonomicky rizikového spätného chodu plynu na Ukrajinu. Podľa Slovenskej národnej strany (SNS) len slepý nevidí vyhlásenie novej studenej vojny Rusku Bruselom tak ako to pomenovala prezidentka francúzskeho Národného frontu Marie Le Penová. Ak chce Slovensko naďalej ostať ako-tak suverénnym štátom a mať pre svojich občanov zabezpečenú energetickú bezpečnosť, nemôže sa podriaďovať diktatúre Bruselu ako cez kopírovací papier.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

29. 3. 1990 – Federálny parlament prijal ústavný zákon o zmene názvu štátu z Československá socialistická republika na Česko-slovenská federatívna republika.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC