Rafael Rafaj: Výzva ministrovi Lajčákovi – ,,Zobuď sa!”

06.02.2014

Vyzývam ministra zahraničných vecí a podpredsedu vlády SR Miroslava Lajčáka, aby sa zobudil a verejne sa ospravedlnil Slovákom za opakované nemiestne výroky o nezodpovednosti ľudí alebo „robení hanby Slovensku“ pre nízku účasť voličov vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP).

Minister M. Lajčák sa správa ako slon v porceláne, keď kontraproduktívne zvyšuje frekvenciu svojich nemiestnych vyjadrení k eurovoľbám. Kvapka trpezlivosti pretiekla, keď sa po januárovom rozhovore pre TASR nediplomaticky vyjadril na adresu Slovenska aj na stretnutí s rumunským ministrom zahraničných vecí. Pokiaľ šéf slovenskej diplomacie cíti potrebu vyjadrovať sa k voľbám do EP, mal by kritizované nedostatky odstraňovať od seba a začať pri svojom rezorte a nie hádzať popol a síru na slovenských voličov alebo zodpovednosť za mobilizáciu len na politické strany. Ak minister a podpredseda vlády prejavuje alibistický a flagrantný postoj k voľbám do EP, netreba sa čudovať jednoduchým ľuďom, ak si nenájdu dôvod na cestu do volebnej miestnosti.

Na rozdiel od ministra Lajčáka som presvedčený, že na európskych voľbách by sa okrem slepých podporovateľov superštátu, mali zúčastniť najmä tí, ktorí vidia, že nie všetko európske je ružové. EÚ nie je klub len pre vyvolených alebo pre roztlieskavačov a tak ako komunizmus, ani únia tu nemá garanciu na večné časy a nikdy inak. Čím skôr to minister Lajčák pochopí a začne akceptovať pluralitu názorov, tým bude aj väčšia pravdepodobnosť účasti Slovákov v májových voľbách.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC