Slovenská národná strana má riešenia na podporu mladých rodín

25.03.2017

Slovenská národná strana sa venuje štátnej rodinnej politike. Dobrá rodinná politika je najlepšou prevenciou proti problémom v sociálnej oblasti.

Cesta podpory je podľa SNS aj vo výstavbe nájomných štartovacích bytov pre mladé rodiny. Témou určite bude aj rozširovanie siete kvalitných predškolských zariadení a cielené znižovanie regionálnych rozdielov s transparentným využitím európskej finančnej pomoci. Samozrejme k tomu patrí aj cielená dotačná politika, tá by mala podporovať aktivity kultúrnych, športových, voľnočasových či materských centier zo strany verejných inštitúcií.

„Ochrana rodiny a jej podpora v ekonomickej i sociálnej oblasti musí byť prioritou každej spoločnosti, ktorá sa pozerá dopredu a má víziu zdravého rozvoja. A aj tieto pripravované kroky sú cestou k naštartovaniu reálnej sociálnej politiky, ktorá bude podporovať slovenské rodiny“, povedal k téme mladých rodín predseda Slovenskej národnej strany a predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

Podpora mladých rodín by mala byť cielená a najmä mali by ju rodiny reálne pocítiť. Preto SNS bude bojovať o zvýšenie príspevku na nezaopatrené dieťa. Témou Slovenskej národnej strany je aj nájsť lepšie podmienky pre opustené a týrané matky, efektívnejšie získavanie výživného od rodiča, alebo aj kvalitnejšia podpora zo strany štátu, ak inštitút výživného zlyhá. „Chceme aby štát prebral na seba vymáhanie výživného, ak rodič neplatí pol roka alimenty“, dodal predseda SNS a predseda parlamentu Andrej Danko.

Víziu Silného sociálneho štátu po roku 2020, by mala strana prijať na najbližšom sneme, ktorý sa chystá už v apríli.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 4. 1949 – Vznikol Československý zväz mládeže (ČZM) a Pionierska organizácia (PO ČZM).

23. 4. 1983 – V Bratislave zomrel Paľo Bielik, slovenský režisér a prvý predstaviteľ Jánošíka v novodobej slovenskej filmovej histórii.

KALENDÁR PODUJATÍ
apríl 2017
P U S Š P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930