Slovenská národná strana otvorila tému nových sociálnych opatrení, ktoré pomôžu ľuďom

07.05.2017

Ak by v parlamente niekto čítal súkromné listy, zodpovednosť by som okamžite vyvodil
Predseda Slovenskej národnej strany a predseda Národnej rady SR Andrej Danko, dnes v diskusnej relácií uzavrel tému klamlivých a účelových útokov opozície v kauze údajného čítania listov. Predseda parlamentu dôrazne na úvod odmietol účelovú kampaň časti opozičných poslancov.
“V parlamente nikto neprikázal čítať listové zásielky, tak ako bolo prezentované. Samozrejme, hneď prvý deň som dal prekontrolovať celú záležitosť. Dávam za pravdu takmer 400 zamestnancom Kancelárie Národnej rady SR, že bezpečnostné opatrenia, tak ako v minulosti, tak aj dnes sú potrebné.” Povedal Andrej Danko a zároveň dodal,:„39 listových zásielok, ktoré boli bezpečnostne preverené, boli aj na strane koalície, aj opozície. Upozorňujem, že ročne parlamentom prejde viac ako 32 000 listových zásielok.“
Predseda SNS odmietol slová o šikanovaní opozície a zopakoval, že ak by sa naozaj diali veci, ktoré opozícia živila dva týždne, tak by zodpovednosť vyvodil: „Ak by listové tajomstvo bolo porušené, okamžite by som konal a vyvodil zodpovednosť,“ dodal Andrej Danko.
Slovenská národná strana zároveň otvorila tému nových sociálnych opatrení. Časť z nich sa pretaví aj do nového sociálneho balíčka, na ktorom už začala pracovať vládna koalícia. Po zrušení daňovej licencie, zvýšení paušálnych náhrad pre živnostníkov, ide Slovenská národná strana ďalej. „Nie sme odtrhnutí od reality.  Aj téma 13 platu prejde odbornou diskusiou. Je to však opatrenie, ktoré určite pomôže ľuďom. 13 plat bude oslobodený od odvodového zaťaženia a ak ho môžu mať v iných krajinách, nevidím problém v tom, že aj Slovensko sa pripojí k štátom, ktoré si vážia zamestnancov. Ak sa darí firmám, musia to pocítiť aj ich zamestnanci,“ vysvetlil jednu z kľúčových tém  a to povinný 13 plat, predseda Slovenskej národnej strany.
Na všetky nové sociálne opatrenia hľadá koalícia kompromis, aby čím skôr sociálne výhody pre občanov prišli do praxe.
V druhej časti diskusnej politickej relácie podpredseda Slovenskej národnej strany Jaroslav Paška zase diskutoval o zahraničnej politike. Kľúčovou témou boli prezidentské voľby vo Francúzsku, ale aj budúcnosť Európskej únie.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

21. 11. 1916 – Zomrel rakúsky cisár, český a uhorský kráľ František Jozef I. Patril k najvýznamnejším monarchom 19. storočia, vládol 68 rokov.

21. 11. 2002 – Slovensko spolu so Slovinskom, Bulharskom, Rumunskom, Estónskom, Lotyšskom a Litvou dostalo na summite NATO v Prahe pozvanie na vstup do NATO.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC