Slovenská národná strana presadzuje virtuálnu registračnú pokladnicu bez obmedzení

18.05.2017

Poslanci SNS predložili do Národnej rady Slovenskej republiky novelu zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, ktorá je reakciou na požiadavky podnikateľov využívajúcich virtuálnu registračnú pokladnicu.

Virtuálna registračná pokladnica je bezplatná služba štátu, ktorá podnikateľom umožňuje eliminovať náklady súvisiace s prevádzkou klasickej elektronickej pokladnice.

Poslanecký návrh z dielne SNS ruší obmedzenie počtu vydaných pokladničných dokladov pri používaní virtuálnej registračnej pokladnice, ktoré bolo doteraz ustanovené na najviac 3 000 pokladničných dokladov za jeden kalendárny mesiac.

Schválená novela umožňuje, že virtuálna registračná pokladnica je ďalej prístupná ako alternatíva ku klasickej elektronickej pokladnici pre všetkých podnikateľov bez obmedzenia počtu vydaných pokladničných dokladov.

„Túto zmenu isto ocenia aj tí podnikatelia, ktorým bolo v minulosti ukončené používanie virtuálnej registračnej pokladnice z titulu prekročenia počtu vydaných pokladničných dokladov,“ skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.

Predložený poslanecký návrh je jedným z opatrení, ktorými SNS uľahčuje podnikanie na Slovensku odstraňovaním zavedených administratívnych prekážok.