Slovenská národná strana podporuje Gabrielu Matečnú, ktorá upozorňuje na kvalitu potravín

18.02.2017

Slovenská národná strana podporuje ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú, ktorá upozorňuje na to, že potraviny nadnárodných výrobcov v Rakúsku sú kvalitnejšie, ako tie, čo sa predávajú na Slovensku.

Ministerstvo pôdohospodárstva zrealizovalo prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS SR) porovnanie kvality potravinárskych výrobkov predávaných pod rovnakým názvom a značkou na Slovensku a v Rakúsku. Toto porovnanie preukázalo, že takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že v Rakúsku sú rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku.

„Výsledky testov potvrdili obavy, ktoré som už viackrát komunikovala na európskej pôde,“ uviedla Gabriela Matečná ministerka pôdohospodárstva (nominantka SNS). Išlo najmä o nižší podiel mäsa, vyšší podiel tukov, umelé náhrady cukru, množstvá konzervačných látok či nižšiu gramáž.

„Slovenský spotrebiteľ očakáva rovnakú kvalitu tej istej značky, bez ohľadu na krajinu výroby alebo nákupu. Sme zásadne proti tomu, aby sa v rámci spoločného európskeho trhu vytvárali rozličné triedy spotrebiteľov, ktoré majú rozdielne nároky na kvalitu“, povedal predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Najhoršie v teste obstáli nealkoholické nápoje (u produktov nadnárodných značiek pre slovenských zákazníkov bolo viac sladidiel a konzervačných látok), koreniny (u produktov nadnárodných značiek pre slovenských zákazníkov bola zaznamenaná vyššia vlhkosť, väčší podiel drviny a menší podiel prírodného farbiva), čaje (vrecúška s nižšou gramážou, nižšou intenzitou vône a chuti), mozzarella (u produktov nadnárodných značiek pre slovenských zákazníkov išlo o nižšiu gramáž pevného podielu) a mäsové výrobky (menší percentuálny podiel mäsa pre zákazníkov na Slovensku).
Ministerstvo pôdohospodárstva odporúča spotrebiteľom, aby sa pri nákupe potravín zamerali na slovenské výrobky, ktoré sú častokrát ďaleko kvalitnejšie, ako potraviny nadnárodných spoločností.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

22. 11. 1939 – Predstavitelia slovenského exilu po nezhodách s Čs. národným výborom založili SNR v Paríži na čele s Milanom Hodžom.

22. 11. 2001 – Vláda SR schválila prelety lietadiel, zapojených do operácie NATO v Afganistane, nad územím SR.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC