Uznesenie predsedníctva SNS

24.01.2017

Predsedníctvo Slovenskej národnej strany dnes prijalo uznesenie v ktorom konštatuje viacero záverov.

Slovenská národná strana prijala uznesenie, kde vyzýva šéfa URSO Ing. Jozefa Holjenčíka na vzdanie sa funkcie. Zároveň predsedníctvo strany poverilo predsedu SNS Andreja Danka, aby otvoril na najbližšom koaličnom stretnutí rokovanie o novele zákona, ktorá do budúcna zakáže zvyšovaniu cien energií, bez možností vyjadrenia vlády SR, či odbornej diskusie. SNS jednoznačne odsúdila zvyšovanie cien energií. Požiada o preverenie všetkých krokov, ktoré viedli k zvýhodneniu len jednej spoločnosti. Tak ako bola záhadným spôsobom zrekonštruovaná trať exministrom dopravy Jánom Figeľom.

Slovenská národná strana sa ďalej zaoberala aj stanoviskom spoločnosti RegioJet. Pán Jančura, zverejnením súkromného čísla predsedu SNS Andreja Danka, prekročil všetky hranice. Je dlhodobo známe, že za bývalého ministra dopravy Jána Počiatka za nejasných okolností, došlo v roku 2014 k preferovaniu danej súkromnej spoločnosti a prideľovaniu každoročných dotácií na štátom zrekonštruovanej trase Komárno –Bratislava, vo výške 8,5 milióna eur. Konštatujeme, že na tejto trati sú neustále porušované pravidlá a tento fakt by mal rezort dopravy preveriť. Aj o tejto téme, začne SNS s ministerstvom dopravy diskusiu. Taký podnikateľský raj, ako má pán Jančura a spoločnosť RegioJet u nás, nemá žiadna slovenská spoločnosť nikde vo svete. Budeme žiadať ministra dopravy, aby vykonal kontrolu prideľovania dotácií na tejto trati. Taktiež žiadame pána Jančuru, aby sa zdržal útokov mierených na Slovenskú národnú stranu a nášho predsedu.

Na Slovenskú národnú stranu sú z viacerých strán vyvíjané rôzne systematické útoky. Politika, ku ktorej sa SNS hlási a ktorú bude aj naďalej viesť, nemôže obsahovať žiadne formy extrémizmu, nenávisti a vulgárnosti v akejkoľvek podobe.
Extrémistická politika, ktorá sa dostáva prostredníctvom sociálnych sietí do spoločnosti, je pre Slovenskú národnú stranu neprijateľná a neprípustná.
Nebudeme sa podieľať na akomkoľvek šírení tejto agresivity a vulgárnosti. Slušnosť diskusie prekročila akúkoľvek hranicu, kde celá diskusia bola najmä o vulgarizmoch a fyzickom vyhrážaní sa. Stále dochádza aj k výhražným anonymným útokom na jednotlivé osoby, ktoré pracujú pre SNS.

Aj preto sa strana rozhodla zmeniť spôsob komunikácie na sociálnej sieti. Taktika spôsobu komunikácie však nebude v žiadnom prípade útočná a vulgárna. Pôjde výlučne o informačnú formu prezentácie práce SNS, jej ľudí a predsedu SNS na zákonoch, či nových víziách strany. Chceme byť iní, nebudeme urážať, ani sa vyhrážať, tak ako sa tomu deje dnes voči SNS. Budeme sa venovať ďalej našej práci.

Slovenská národná strana ďalej konštatovala. Ak pri nadchádzajúcich parlamentných voľbách, bude vôľa v spoločnosti na to, aby vládli ľudia, ktorí vytvárajú anarchiu, agresiu, šíria zlo a vyhrážajú sa iným ľuďom likvidáciou, tak Slovenská národná strana nikdy s takýmito stranami nevytvorí koalíciu.

Slovenská národná strana sa venovala aj neodôvodnenému odobratiu vodičského preukazu za údajne nedanie prednosti v jazde, predsedovi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť Antonovi Hrnkovi. Vyjadrujeme mu plnú podporu a veríme v spravodlivý záver vyšetrovania tohto prípadu.

IMG_1270

IMG_1282

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 11. 1870 - V Smolenickej Novej Vsi sa narodil vynálezca Štefan Banič . V rokoch 1907-1920 žil v USA, kde zostrojil padák, ktorý 3. júna 1914 vyskúšal keď zoskočil zo 41-poschodového washingtonského mrakodrapu. Americké úrady mu naň pridelili patent, odkúpila ho americká armáda a úspešne bol využívaný počas 1. svetovej vojny.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC