Vďaka korektnému dialógu štrajk zamestnancov automobilky v Žiline nebude

27.03.2017

Predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko, dnes v Žiline inicioval pracovné stretnutie zástupcov OZ KOVO KIA Žilina a novým vedením KIA Motors Slovakia. Stretnutie inicioval predseda parlamentu po tom, ako hrozil v žilinskej automobilke neobmedzený štrajk, aj kvôli nízkym mzdám zamestnancov. Po oboch stretnutiach vyzdvihol ochotu a vôľu nového prezidenta firmy rokovať a hľadať riešenia.

„Vyjasnili sme si pár otázok. Som rád, že tento závod vedie človek, ktorý rozumie problémom zamestnancov a bol ochotný diskutovať so zástupcami odborov a korektným dialógom dospieť k dohode.“ Uviedol predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

„Nechcem vstupovať do kolektívneho vyjednávania firmy so zamestnancami. Neprišiel som vyjednávať o percentách. To nebol účel tejto cesty. Ale po 10 rokov fungovania veľkej spoločnosti, je časť otvoriť otázku lepších podmienok pre zamestnancov, rozprávať sa aj o skracovaní pracovného času, o ďalších sociálnych výhodách, ale aj povinnosti 13 platu,“ povedal predseda parlamentu Andrej Danko.

Zároveň dodal, že pre Slovensko je veľká česť, aj to, že sa na našom území vyrábajú tie najkvalitnejšie autá. „S úspechom fabriky však prichádza úplne samozrejmá a relevantná požiadavka, postupne pracovať na vyššom ohodnotení a sociálnej stabilite našich ľudí.“ Hovorí ďalej Andrej Danko.

Z Bratislavy sa nedajú robiť zákony, ktoré majú pomôcť tým, ktorých sa týkajú. Vypočuť si druhú stranu je tiež potrebné. Zamestnávatelia napríklad majú problém s kvalifikovanou pracovnou silou.
„Sme pripravení aj z pozície školstva hľadať čo najoptimálnejšie podmienky pre vzdelávanie našich detí. Zároveň musíme spoločne hľadať aj nové motivačné stimuly pre ľudí.“ Spomenul predseda parlamentu a ďalej dodal, že problémy treba riešiť v regióne, nie z kancelárie.

„Ak bude štát počúvať pripomienky zamestnávateľov a požiadavky robotníkov, nastavíme sa na správnu cestu, ktorá zamedzí šialeným extrémistom dostať sa k moci.“ Dodal predseda SNS a predseda parlamentu Andrej Danko.

L97A0098

L97A0139

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

25. 7. 1944 – Na strednom Slovensku pristáli prvé výsadky partizánskych organizátorských skupín zo ZSSR.

25. 7. 1997 – Účinnosť nadobudla Zmluva medzi SR a ČR o spoločných štátnych hraniciach, ktorá stanovila 18 zmien na štátnej hranici. SR a ČR si podľa nej vymenili osady U Sabotů a Sidónia. Podľa zmluvy sa hranice medzi SR a ČR skrátili z 285 km na 251,8 km a obidva štáty si vymenili územia v rozlohe 452 ha.

KALENDÁR PODUJATÍ
júl 2017
P U S Š P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC