Vyhlásenie Andreja Danka ku krivým obvineniam opozičných poslancov

04.05.2017

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko odmieta obvinenia časti opozičných poslancov, ktorí tvrdia, že vydal príkaz na kontrolu listových zásielok.
Chcel by som verejne vyhlásiť, že som nikdy žiadne listy neotváral, nečítal, neoprávnene som nikoho nenahrával, ako to robil jeden opozičný poslanec a nikoho som nedával odpočúvať“, , povedal predseda NRSR Andrej Danko.
Predseda parlamentu Andrej Danko považuje návrh na jeho odvolanie za neodôvodnený. Návrh obsahuje len nehanebné klamstvá a nepravdivé údaje, ktoré si vymysleli niektorí opoziční poslanci.
„Nikdy sa nebudem zbavovať svojej politickej zodpovednosti, ale budem mať výhrady voči klamstvám a krivým obvineniam na moju osobu“, povedal predseda parlamentu Andrej Danko.
Predseda parlamentu Andrej Danko sa poďakoval všetkým zamestnancom Národnej rady SR za súčinnosť a spoluprácu pri prípravách Samitu predsedov parlamentov EÚ.
„Ich práca zanikla vo víre klamstiev a obvinení, ktoré v posledných dňoch šírili niektorí opoziční poslanci, čo mi je veľmi ľúto. Preto by som sa chcel všetkým zamestnancom Národnej rady poďakovať za ich prácu. V Národnej rade SR pracuje takmer 400 ľudí a ja som od nástupu do funkcie predsedu NR SR okrem jednej pozície nevymenil ani jedného zamestnanca. Stojím si za všetkými zamestnancami v Národnej rade SR“, zdôraznil predseda NRSR Andrej Danko.
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko pripomenul, že žiadny príkaz na otváranie listových zásielok nevydal. „Nikto v Národnej rade SR neotváral listy poslancov NRSR s cieľom poškodiť opozičných poslancov”. Dôrazne sa voči týmto klamstvám vyhradzujem“.