Vznikla oficiálne Mládež SNS

06.03.2014

Predsedníctvo Slovenskej národnej strany (SNS) na svojom ostatnom zasadnutí 4. marca 2014 schválilo oficiálny štatút fungovania Mládeže Slovenskej národnej strany. Dosiaľ fungujúca organizácia s názvom Klub Mládeže SNS totiž nebola oficiálne ukotvená v žiadnom predchádzajúcom uznesení predsedníctva. Predsedom novej a oficiálnej Mládeže SNS sa stal topoľčiansky člen Maroš Pavlovič.

„Mládežnícka organizácia je dôležitá v živote každej strany a plní nezastupiteľné úlohy. Preto bolo potrebné vymedziť priestor mladým aj v rámci SNS, čo sa s výraznou pomocou aktívnych mladých členov SNS a vedenia SNS aj podarilo. Našou ambíciou je okrem iného prispieť k súčasnej pozitívnej zmene SNS,“ povedal Maroš Pavlovič.

K základným úlohám Mládeže SNS je podpora strany, politická socializácia mladých národniarov, podpora mladých ľudí a mladých rodín na Slovensku, ale aj ochrana prírody a prírodných zdrojov, ktorými Slovensko disponuje. „Mladí ľudia a mladé rodiny predstavujú záruky pre to, že Slovensko prežije aj v budúcnosti. Preto by sme im mali venovať zvýšenú pozornosť a obhajovať ich na každom centimetri štvorcovom vzniknutého priestoru. Nie je predsa možné, aby napríklad na slovenských vysokoškolských internátoch boli podmienky horšie ako vo väzení v Leopoldove. Nie je predsa možné, aby mladé rodiny v mnohých prípadoch žili u svojich rodičov a aby ich jedinou šancou na odraz do života bolo zadlženie sa banke a do tretice, nie je predsa možné, aby sme našu pôdu a naše prírodné zdroje drancovali kvôli ekonomickým záujmom zahraničných investorov.“

Pavlovič vyzval všetkých mladých ľudí, ktorým nie je osud Slovenska ľahostajný, na aktívny prístup a aktívne občianstvo. „Vzťah občana a štátu musí byť naozaj živý, nikto z nás nemôže za to, do akých podmienok sa narodil, no môže za to, že s týmito podmienkami nič nerobí. Preto prosím každého občana a obzvlášť mladých ľudí, aby sa zaujímali o to, čo sa na Slovensku deje, a aby im osud Slovenska ležal v srdci, pretože to, čo teraz vytvoríme budeme užívať my a naši potomkovia.“

V prípade, ak máte záujem aktívne sa zapojiť do Mládeže Slovenskej národnej strany, môžete písať na emailovú adresu:

mladez@sns.sk

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 4. 1949 – Vznikol Československý zväz mládeže (ČZM) a Pionierska organizácia (PO ČZM).

23. 4. 1983 – V Bratislave zomrel Paľo Bielik, slovenský režisér a prvý predstaviteľ Jánošíka v novodobej slovenskej filmovej histórii.

KALENDÁR PODUJATÍ
apríl 2017
P U S Š P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930