Úspech druhého ročníka Šarkaniády v Rosine pri Žiline

Pridané: 10.10.2017

         Okresná organizácia SNS v Žiline, je tu pre ľudí všetkých kategórií. Nezabudla ani na tých najmenších a v sobotu dňa 7. októbra zorganizovala pod vedením okresného predsedu Tibora Hanuliaka na letisku v Rosine pri Žiline druhý ročník Šarkaniády. Podujatie sa nieslo v spolupráci s predsedom miestnej organizácie SNS Rosina Bohuslavom Šottníkom.

         Na podujatí sa zúčastnili i kandidát na predsedu VÚC Ján Mikolaj a kandidáti na poslancov do VÚC: Monika Ďurechová, Bronislava Ďurechová, Dušan Šutý, Michal Červený, Miloš Klimašovský, Miroslav Kašuba a predsedovia MO SNS Rajec: Stanislava Koleková, MO SNS Ďurčiná Jozef Mihálec, MO SNS Mojš Miroslav Rolček a podpredseda MO SNS Hájik Lukáš Michalovič.

         Prvé tri miesta v súťaži obsadili najkrajšie vlastnoručne vyrobené šarkany. Najkrajší vlastnoručne vyrobený šarkan, ktorý sa umiestnil na prvom mieste mal podobu Gašparka a zhotovil ho chlapček, ktorý bol odmenený autodráhou, z čoho neskrýval veľkú radosť. Druhé a tretie miesto obsadili vlastnoručne vyrobené šarkany s podobou obrovskej chobotnice a poníka. Zhotovili ich dievčatá, ktoré boli odmenené bábikami. Na záver súťaže sa nezabudlo na žiadne z detí a každé sme odmenili hračkou a prezentom SNS.

         Ďalším bodom programu bola tombola, kde si prišli na svoje i dospelí, jednou z cien bola i knižka 1871 Začiatky slovenskej politiky a vznik SNS.

         Pre zábavu detí pripravili žilinskí národniari cukrovú vatu a maľovanie kresieb na tvár, čo deti veľmi zaujímalo a čo dokazoval aj ich dlhý zástup. Na druhom ročníku tohto krásneho podujatia sa zišlo asi 200 návštevníkov a šarkaniáda mala veľkú odozvu medzi detičkami, ale i dospelými. Národniari rozdávali občerstvenie, sladkosti ale i darčeky. Potešením pre nich bola radosť tých najmenších.