Jozef Pribocký: Dokedy sa budeme klamať?

01.02.2016

Prednedávnom sa na internete objavila reportáž z televízneho spravodajstva, v ktorej sa minister práce nepriamo vyjadril: ,, …ja som osobne presvedčený, že, ale hovorme o 20 rokov a viacej, že bude nevyhnutné, aby každý jeden človek hľadal spôsob štátnej penzie, istého pripoistenia sa dobrovoľného, to znamená nejaká životná poistka…“ .

Z uvedeného sa dá iným slovníkom povedať, že dnešní 40-tnici už s veľkou pravdepodobnosťou nedostanú zo systému sociálneho zabezpečenia to, čo do neho vložili. Nie je hanebné klamať, vravieť polopravdy a zatajovať ľudom fakty a nechať ich tak o pár rokov napospas osudu?

Patrí sa ovplyvňovať a optimalizovať štatistické údaje, či už v otázke zamestnanosti, ktorá sa nútenými krokmi ,,zhora“ potláča masovým vyraďovaním uchádzačov z databázy? Ako je to s podielom predaných potravín z domácej produkcie, kde sú údaje ministerstva úplne rozdielne, ako dáta obchodníkov a monitorovacích organizácii? Čo priemerná mzda a rôzne iné ekonomické ukazovatele a štatistiky?

Prečo sa ľuďom nedostane jednoduchej odpovede a úprimného pomenovania stavu? Sú zákulisné ťahy a lož stále len o udržaní sa pri moci a vládnutí?

Na zrušenie politického vákua, ktoré sa vytvorilo okolo jednotlivých osobností a záujmových skupín možno stačí prijať zákon, ktorý bude špičky výkonnej moci za nepravdivé informácie trestať. Alebo je načase prestať sa jednoducho klamať a v marcových voľbách dať možnosť tým, ktorí deklarujú zmenu úrovne komunikácie s verejnosťou ozajstnými činmi tak, ako to robia po obrodení predstavitelia Slovenskej národnej strany a to hrdo, odborne a slušne.

(Autor je člen Mládeže SNS.)

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

22. 11. 1939 – Predstavitelia slovenského exilu po nezhodách s Čs. národným výborom založili SNR v Paríži na čele s Milanom Hodžom.

22. 11. 2001 – Vláda SR schválila prelety lietadiel, zapojených do operácie NATO v Afganistane, nad územím SR.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC