Maroš Pavlovič: Rišo S(chizofrenik)

10.04.2014

Môj dnešný blog bude venovaný dvojtvárnosti strany Riša S(chizofrenika) v závažných otázkach. Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko vydal 5. apríla vyhlásenie, v ktorom otvorene kritizuje stranu Smer za svoje rozpoltené postoje a postupy. Apeloval hlavne na iné správanie sa reprezentantov Smeru v Európskom parlamente a iné správanie sa na pôde národného parlamentu. Zo strany Smeru ide o nevídaný populizmus a občania by mali vedieť najmä o tom, že aj keď na Slovensku volia pronárodný Smer, ten na nich v Bruseli kašle a vytvára politiku ktorá pomaly, ale isto zotročuje Slovensko.

Na Slovenskej politickej scéne však Smer nie je sám. Celkom výdatne a výrazne mu konkuruje strana Riša S(chizofrenika), ktorá sa dokonca neštíti vykrádať témy iným stranám a ktorá robí takú istú ľúbivú a populistickú politiku. Na jednej strane vystúpi s liberálnym programom, s modernou komunikáciou, aby zaujala hlavne mladého voliča, a na strane druhej z neho nič v období, keď je pri moci, nespraví. Prečo? Lebo liberál sa dokázal spojiť s konzervatívnym katolíkom. Na jednej strane sa správa ako silný partner, no na druhej strane neváha partnerstvo rozbiť.

Snáď najzávažnejšia rozpoltenosť sa ukazuje až v období pred voľbami do Európskeho parlamentu. Strana Riša S(chizofrenika) sa na jednej strane tvári ako najväčší obranca Slovenska, kričí, ako všetci bojujú za Brusel, len on bojuje za nás, a na strane druhej sa chváli tým, že jeho strana je hrdým partnerom Aliancie liberálov a demokratov pre Európu. Je to aliancia, ktorej šéf vyhlasuje, že je za prehĺbenie politickej integrácie v rámci EÚ a to až do vytvorenia politickej únie s reálnou eurovládou. Ďakujeme, Richard, naozaj stojíte za nami.

Oceniteľné je iba to, že už tri dni po uverejnení tlačovej správy SNS dokáže Rišo S(chizofrenik) zorganizovať tlačovú konferenciu, na ktorej jeho eurokandidáti čítajú tlačovú správu SNS. Ďakujeme Ti Riško.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC