Michal Bábel: Názory a hľadanie cesty

23.03.2017

V dnešnej dobe ktorá je veľmi rýchla, sa mladí ľudia nevedia začleniť so svojimi názormi do reálneho života. Často sa potom prikláňajú k názorom radikálnejším, než si často môžu myslieť, že sú. Áno, je potom otázne, kto spravil chybu pri ich výchove, či to boli ich najbližší, kamaráti alebo úplne niekto iný. Je však potrebné si uvedomiť, že mladý človek častokrát nemá možnosť si tu správnu cestu nájsť, nemá mu kto poradiť, ani ho prípadne usmerniť. Preto by sa malo v školách začať diskutovať na túto tému trošku viac, ako kedykoľvek predtým.

V minulosti boli ľudia, ktorí robili zlo. Dnešní mladí v tom vidia dobro alebo nebodaj aj nejakú inšpiráciu, ktorou riešia svoje problémy. A to je veľmi zlé a nebezpečné pre nich samotných a celú spoločnosť. Aj dnes sú tí zlí ľudia medzi nami a je smutné, že sme dopustili, aby to došlo až do takého štádia, kedy mladí ľudia vidia v nich akýchsi spasiteľov alebo dokonca jedinú možnosť, či alternatívu pre súčasný systém, ktorý označujú ako zlý. Ich názory sú veľmi zlé a mladý človek v ilúzii nejakého pocitu, že bude lepší ako druhý, týmto ľuďom ľahko podľahne a nechá sa uniesť ich myšlienkami a správaním sa.

Na otázku, či mladí ľudia majú byť hrdí na to, že sú Slováci je pre nich ťažké odpovedať. Zlé vzory prekrúcajú mladých podľa toho, ako im to vyhovuje, či z diania minulosti alebo súčasnej budúcnosti, ktorá nebude dobrá, keď ľudia zabudnú na veci, ktoré sa stali nie tak dávno.

Slovo hrdosť je vzaté zo srdca každého z nás a záleží na tom, ako si ho vysvetlíme a či budeme hrdí na tých, ktorí bojovali za nás, aby sme žili v demokratickej spoločnosti. Alebo necháme našich mladých žiť v ilúzii, ktorá túto spoločnosť zničí a privedie k životu myšlienky, ktoré tu nemajú čo robiť?

Bohužiaľ ľudia s týmito radikálnymi názormi sú už medzi nami …..

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 11. 1870 - V Smolenickej Novej Vsi sa narodil vynálezca Štefan Banič . V rokoch 1907-1920 žil v USA, kde zostrojil padák, ktorý 3. júna 1914 vyskúšal keď zoskočil zo 41-poschodového washingtonského mrakodrapu. Americké úrady mu naň pridelili patent, odkúpila ho americká armáda a úspešne bol využívaný počas 1. svetovej vojny.

KALENDÁR PODUJATÍ
november 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC