Peter Tydlitát: Nespravodlivosť prekrýva inú nespravodlivosť

25.04.2014

Je mladá žena obeťou politiky? Ak áno, treba zistiť, akej. Či ide o šovinistickú, alebo protislovenskú.

Vtedy študentka Hedviga Malinová, dnes Žáková, je traumatizovaná kauzou, ktorá je stará 8 rokov. Okrem nej sú traumatizovaní ľudia, ktorí sú priamo zainteresovaní na odhaľovaní skutočnej pravdy, ku ktorej im ona sama nechce, alebo nemôže pomôcť.

Zmenou každej vlády, najnovšie aj prezidenta, dochádza k vyhláseniam, ktoré by politici nemali nikdy vysloviť, a to z jedného dôvodu – aby nechali nezávislé orgány pracovať pri odhaľovaní skutočnej pravdy. Vstupujú do procesu od samého začiatku až do dnešných dní. Je tragikomické, že si pritom nepamätajú meno človeka, o ktorého ide. Najnovšie je to Malina či Hedvigová.

Ťažko posúdiť podiel viny, alebo kto mal byť obeťou. Tento proces dnes už bývalej občianky Slovenska a zároveň jej obviňovania z krivej výpovede nezávislými vyšetrovacími orgánmi vnáša stále viac chaosu do myslenia ľudí. Je živnou pôdou pre rôzne extrémne názory bežných ľudí či „mienkotvornej inteligencie“, ľudsko-právnych organizácií platených nadnárodnými finančnými skupinami, i politikov. Všetci predávajú svoju pravdu, ako zaručenú a tú najspravodlivejšiu. Pravda môže mať desiatky ďalších prívlastkov, problém je v tom, že to nijako veci doteraz nepomohlo.

Bývalá ministerka spravodlivosti chce ozdraviť prostredie v súdnictve, akoby nebola politicky nikdy zodpovedná za tento stav. Bývalý minister vnútra a spravodlivosti sa tvári, akoby nemal žiadnu politickú minulosť.

Nejde však o pokus odvrátiť pozornosť od nie menej, ak nie oveľa viac závažných dnešných procesov v spoločnosti?

Od 1. mája, na rozdiel od susedných štátov je naša slovenská rodná hruda tovarom, ktorý si môže kúpiť každý zahraničný záujemca „agropodnikateľ“. Nesmrdí tu opäť niečo? Zanedbali, podcenili, alebo politicky vyrokovali v širokej koalícii takýto stav zodpovední politici? Hlavný vyjednávač vstupu do EU Ján Figeľ, bývalý premiér Mikuláš Dzurinda, bývalý minister pôdohospodárstva za SMK nechcú hovoriť o svojich profesionálnych zlyhaniach. Je to daň akceptácie novej politiky Slovenska po ére mečiarizmu „vyspelou“( prehnitou) Europou?

Všetko to zaplatia opäť ľudia z ulice, ktorí nemajú na to, aby si mohli kúpiť biele goliere! Nespravodlivosť na človeku prekrýva inú nespravodlivosť, za chyby politikov zaslepených europskymi a severoatlantickými štruktúrami.

Preto sa dinosaurom v slovenskej politike vôbec nečudujem, že dnes majú v tomto chaos a nevedia ani oni sami o ktorú pravdu či osobu ide!