Peter Tydlitát: Pokrivený pohľad na diskrimináciu Rómov z OSN i EÚ

08.07.2013

Diskriminácia Rómov na Slovensku neexistuje. Existuje pokrivený a účelovo manipulovaný pohľad vlády SR, Európskej komisie, OSN i tretieho sektora.

Nepovažujem v žiadnom prípade vynucovanie si poriadku políciou za rasistický útok pri predvádzaní celoštátne hľadaných osôb, ktoré páchajú trestnú činnosť. Potom by mohol byť každý lekár, úradník, predavač a pod. obvinený z rasizmu len preto že, bude oblečený v bielej košeli.

Zaujímavé sú zistenia, že tzv. diskriminácia a sťažnosti sú najčastejšie hlásené zo segregovaných načierno postavených osád, kde od nepamäti funguje zákon geta, ktorý je nad ostatné zákony, či Ústavu SR. Nedovoľme im skrývať sa za rasizmus, lebo oni sú rasisti! V ich utvrdzovaní témy o rasizme majú prsty, či maslo na hlave vláda SR svojou neúčinnou politikou, OSN, EÚ a hlavne tretí sektor, ktorý má rozumový potenciál na všetko.

Od roku 1989 sme postupne nechali „zvlčiť“ najproblémovejšiu skupinu Rómov, ktorí nikdy bez hrozby perzekúcie neurobili nič pre seba či spoločnosť. Bolo to hlavne z dôvodu osvojovania si názorov tretieho sektora a ochrancov ľudských práv a slobôd, v tom čase nového fenoménu pre východný blok . Úmyselne či neúmyselne poškodzujú spoločnosť a samotnú komunitu. Vnášajú do jej myslenia chaos bagatelizovaním rešpektu k základným pravidlám a požiadavkám spoločnosti.

Bývalý splnomocnenec vlády pre rómsku komunitu Miroslav Pollák šíri a živí filozofiu pozitívnej diskriminácie, ako nástroj riešenia problému integrácie či znižovania trestnej činnosti a postupného osvojovania si záväzkov voči spoločnosti. Komunite to ide veľmi dobre! Práva si osvojili a využívajú ich v takej miere, že začali školiť aj Európu, z ktorej nám ich postupne vracajú domov.

Nečudujem sa preto ohlasom na zásah pseudoochrancov ľudských práv pri policajnej akcii v osadách. Bude ich každým dňom viac, lebo títo klamú a zavádzajú rómsku komunitu. Tá hľadá vždy najľahšiu cestu. Nechodiť do školy, súložiť bez zodpovednosti, nestarať sa o potomstvo, vynucovať si nadmernú sociálnu a zdravotnú starostlivosť, páchať trestnú činnosť, potierať základy elementárnej slušnosti a spolunažívania. Dnes nie je priestor na experimenty odborníkov. Úplne stačí, že stále experimentujú s ľudskou mienkou pomýlení úradníci Európskej komisie, či OSN a tretieho sektora.

Mám vážnu obavu z toho, že budeme manipulovaní „hlasom svedomia“ a nedovolíme si vynucovať akceptáciu najzákladnejších pravidiel spoločnosti od všetkých členov spoločnosti bez rozdielu farby pleti, národnosti, vierovyznania, či sexuálnej orientácie. Nemôže si niekto vynucovať iný prístup spoločnosti pre jeho odlišnosť na úkor ostatnej časti členov spoločnosti.
Ak to zvládajú niektoré rodiny rómskeho etnika bez problémov, sú zamestnaní či podnikajú, stavajú domy na svojich pozemkoch so stavebným povolením, podporujú svoje deti pri štúdiách pre lepšie uplatnenie v spoločnosti a na trhu práce, musia to zvládnuť aj tí ostatní. Len tak sa im dá pomôcť, ak budú chcieť spolupracovať, nie vydierať.

Slovensko musí mať vlastný názor, ak chceme pomenovať a nastaviť systém podľa potrieb našej spoločnosti a presvedčiť aj ostatných v EÚ akceptovať a osvojiť si naše celospoločenské kroky a potreby. Nebojme sa preto odmietnuť názory pseudohumanistov, ktorí nám proces komplikujú, sťažujú a deformujú prácu štátnej správy a samosprávy.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

27. 3. 1848 – Pod vedením Janka Kráľa a Jána Rotaridesa sa vzbúrili roľníci v piatich dedinách Hontianskej stolice. Žiadali zrušenie poddanských povinností a právo používať slovenčinu v úradoch a školách.

27. 3. 1996 – NR SR prijala zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC