Rafael Rafaj: Protinárodné „hryzce“ sú všade.

09.07.2013

Na štátny sviatok 5.júla sa predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) zúčastnili na rôznych podujatiach. Osobne som si uctil 1150.výročie príchodu svätých Cyrila a Metoda na Národnej púti (23. ročník) na pútnickom mieste Kostolec-Ducové (okres Piešťany), kde sa nachádzajú pozostatky z kniežacieho dvorca z čias Veľkej Moravy.

Neopísateľné miesto, vibrácia energií, fascinujúce okolie, strategická poloha, skvelí ľudia a fantastická nezabudnuteľná kázeň pod holým nebom o našich koreňoch a o hryzcoch – škodcoch, ktoré ich požierajú. Dúfam, že budeme mať aj videozáznam z nej a budete ju môcť zhliadnuť celú.

Pointa podobenstva o hryzcoch je nasledovná: Pánovi farárovi z Moravanov nad Váhom padla v sade jabloň. Sama od seba. U odborníka zistil, že príčinou je škodca, hlodavec, nazývaný hryzec vodný, ktorý postupne požiera korienky až nakoniec zožerie celý koreňový systém stromu a ten padne… Takýmito „hryzcami“ – škodcami sú antinárodné médiá, neslovenskí politici, európski byrokrati a všetci, ktorí obhrýzajú korene – našu identitu s cieľom, aby Slováci boli bez koreňov a padli ako tá jabloň. Ale máme slobodnú vôľu a aj kresťanskú a národnú povinnosť tie „hryzce“ zastaviť.

„Hryzce“ hryzú naše duchovné, kultúrne a národné korene a obžierajú aj našu národnú ekonomiku. Kto je bez koreňov, bez svojej národnej, kultúrnej a duchovnej identity, ten sa ľahko manipuluje a ovláda – začína to v škole cudzími tradíciami (napr. halouvín), pokračuje nákupmi (nielen v posvätnú) nedeľu, sledovaním mediálneho braku, strachom ľudí ozvať sa, dožadovať sa svojich práv, alebo len obraňovať to, čo je naše – napr. sv. Mikuláša pred Santaklausom v supermarkete…

Slová kňaza sa zarezávali do vedomia všetkých prítomných. Ďakujem za tento nevšedný zážitok, ktorý pokračoval v plodnej diskusii na chalupe u pani akademickej maliarky, napr. aj s prof. Alexandrom Ruttkayom, ktorý v 60. rokoch objavil miesto a viedol tu archeologický výskum. Podľa neho máme na Slovensku unikátne zachovalé niektoré kostoly z čias Veľkej Moravy, čo vraj nechápali naši bratia Česi.

Máme byť na čo hrdí. To je najlepšia obrana pred „hryzcami“ a odpoveď, že naše korene neobhryzú. Spolu so mnou tam boli za SNS aj krajský podpredseda v Trnavskom kraji Milan Vozár a šéf piešťanskej Okresnej organizácie Milan Plačko. No a samozrejme asi dvestovka miestnych, aj v krojoch, aj v dobovom oblečení z čias Veľkomoravskej ríše, alebo ako píše Rastislav v posolstve k byzantskému cisárovi zo „Zeml slovensk“. Aj XX. modlitba Kyjevských listov nám odkazuje aktuálne národniarske postoje: Cudzie nechcieť a svoje si nedať! Netreba sa len modliť „Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane“, ale každý z nás na svojom mieste by mal deň, čo deň pre tento odkaz niečo urobiť. Hoci aj maličkosť. Napríklad nekupovať „hryzcove“ produkty, napr. hamburger či kolu.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC