Tibor Hanuliak: Národná politika s históriou

10.04.2017

To, že Slovenská národná strana nemá žiadneho šéfa VÚC, sa môže stať tohto roku minulosťou. Jednotlivé kraje hľadajú vhodných kandidátov, niektorí už majú vybraté, niektorí to dolaďujú. Je veľmi dôležité, aby sme v krajoch ukázali našou prácou a výsledkami, že Slovenská národná strana chce národnou politikou zastaviť šíriaci sa extrémizmus a hájiť záujmy všetkých občanov. Preto musíme nielen cez internet a médiá šíriť dobré meno našej strany, chodiť medzi ľudí a stretávať sa s nimi. Toto by mala byť práca krajských a okresných predsedov, ktorí by mali aj takouto formou pomáhať nášmu predsedovi na zvyšovaní preferencii Slovenskej národnej strany.

Mladí ľudia sú klamaní šíriacimi sa dezinformáciami cez internet, kde sa im mylne podsúvajú informácie z histórie 2. svetovej vojny. Veď len 6 miliónov detí zahynulo, nehovoriac o desiatkach miliónov vojakov a civilistov, ktorí zaplatili, aby sa vybojoval vo svete mier. Niektorí politici to bagatelizujú a spochybňujú obete holokaustu. Preto je veľmi dôležité, aby sme po voľbách cez vyššie územné celky pôsobili na mladých ľudí cez školy, športové a voľnočasové inštitúcie a usmerňovali ich k správnej národnej hrdosti.

Pri tomto nám môžu byť veľmi nápomocné aj naše národné tradície. Je vhodné robiť rôzne spoločenské akcie, stretnutia, súťaže s tematikou zameranou na naše dejiny a folklór. Naša krajina je síce rozlohou malá, ale veľmi bohatá na kultúru, tradície, ľudové zvyky a kultúrne pamiatky. Na tomto je možné stavať pri budovaní národnej hrdosti aj u mladých ľudí. Rozprávajme sa s mladými a upriamujme ich pohľad na skutočné hodnoty, aby sa zastavila momentálne “módny” extrémizmus.

Práca s ľuďmi je veľmi náročná, vyžaduje veľa trpezlivosti. Ale nakoniec prinesie dobré výsledky, o čom sme sa presvedčili aj v parlamentných voľbách. Dúfajme, že aj voľby do vyšších územných celkov dopadnú tak, aby nás reprezentovali schopní a pracovití ľudia, ktorý našu spoločnosť posunú zas o kúsok vpred.

PhDr. Tibor Hanuliak
Okresný predseda SNS v Žiline

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

23. 4. 1949 – Vznikol Československý zväz mládeže (ČZM) a Pionierska organizácia (PO ČZM).

23. 4. 1983 – V Bratislave zomrel Paľo Bielik, slovenský režisér a prvý predstaviteľ Jánošíka v novodobej slovenskej filmovej histórii.

KALENDÁR PODUJATÍ
apríl 2017
P U S Š P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930