Viktor Bondarenko: Mešity na Slovensku

23.03.2014

Bol som tolerantne vychovaný aj v otázke religiozity. Už v doma sme boli dvojakého vierovyznania. A v našej v triede na gymnáziu až po maturitu sme boli siedmych vierovyznaní a jeden bol bez vyznania. Z toho tri vierovyznania sme boli po jednom, dve po dvoch. Náboženstvo bol povinný predmet a aj vďaka tomu sme získali širšie všeobecné vzdelanie, ale naučili sme sa aj tolerancii a úcte k inému názoru a presvedčeniu (mimochodom o islame niečo viem tiež, korán v češtine mám z roku 1972). Časť tohto obdobia bo svetlým okamihom medzi obdobiami šialených intolerancií. Nacizmom a komunizmom.

A tak som získal aj skúsenosť, že tolerancia musí byť obojstranná, lebo jednostranná tolerancia k netolerantnosti sa rovná samovražde. Žiaľ, vždy je dostatok naivných a slepých nadšencov, či to bolo voči Stalinovi alebo Hitlerovi. Podobne to platilo aj o politikoch, ktorí predpokladali, že ústupkami voči ich konaniu sa všetko vyrieši.

Marx kedysi napísal, že strašidlo komunizmu obchádza svet. Dnes môžeme povedať, že svet odchádza strašidlo islamu. Islam nielenže je netolerantný, ale je vyslovene agresívny a do občianskeho života prináša najtemnejší stredovek. A toto nám zavliekajú všade, kde sa usadia. Svojimi agresívnymi predstavami sa vôbec netaja. No a krátkozrakí naivní bruselskí hlupáci im dláždia cestu. Prichádza mi na rozum Leninov výrok „kapitalisti nám predajú aj povraz, na ktorý ich potom obesíme“.

Zastávam názor, že v tolerancii musí platiť pravidlo reciprocity. Uvedomme si konečne, že v rade islamských krajín nemôžeme chodiť európsky oblečení (ženy už absolútne nie). Že v rade islamských krajín sú zakázané a tvrdo trestané akékoľvek prejavy kresťanstva. Prípadné konvertovanie na kresťanstvo je tam trestané smrťou. Že v tých krajinách, kde sú ešte kresťania, sú títo často vraždení a kostoly sú vypaľované. Za rok takto bolo zavraždených okolo stotridsať tisíc kresťanov. Videli sme ako v Líbyi bol fanatikmi zničený britský vojenský cintorín z obdobia druhej svetovej vojny.

Preto treba týmto prisťahovalcom nekompromisne povedať: Až potom budete smieť chodiť u nás vo vašom tradičnom obliekaní, keď my budeme môcť chodiť v našom odievaní vo vašich krajinách. Ak budeme môcť stavať kresťanské chrámy a slobodne verejne vyznávať kresťanstvo vo vašich krajinách, budete môcť takto sa prejavovať aj vy u nás. A zatiaľ alebo sa prispôsobte a prijmite náš spôsob života a našu kultúru, alebo sa vráťte do svojej domoviny. Lebo my sme slobodná krajina, od nás môže každý odísť, my sme vás nevolali.

Preto je najvyšší čas povedať, tak ako povedali múdri Švajčiari, NIE. Pokiaľ by nám nejakí krátkozrakí bruselskí úradníci chceli nanútiť túto kultúrnu samovraždu, tak je lepšie a múdrejšie z takejto únie odísť.

Domnievam sa, že je výsadnou povinnosťou Slovenskej národnej strany pre tento problém vyvinúť maximálne úsilie až po iniciovanie referenda. A v tomto nám treba hľadať spojencov v ostatných krajinách, lebo aj tam sú ľudia so zdravým rozumom. Obrana proti islamizácii nesmie pozostávať iba s občasných námietok, ale musí to byť trvalý masívny odpor, lebo len tak sa zachráni naša kultúra, a to až do doby, keď by sa islam stal tak tolerantným, ako je dnes kresťanstvo.

AKTUÁLNE KAMPANE
POZÝVAME VÁS
HISTORICKÝ KALENDÁR

28. 3. 1848 – Na zhromaždení ľudu v Liptovskom Mikuláši boli prijaté Žiadosti slovenského národa v stolici Liptovskej. Požadovali neobmedzené používanie slovenčiny na slovenskom území, zastúpenie Slovákov na uhorskom sneme a uznanie Slovákov za národ.

28. 3. 1919 – Zišiel sa prvý povojnový zjazd SNS. Jej vedenie publikovalo v Národných novinách v septembri 1919 program s názvom Čo chce Slovenská národná strana.

KALENDÁR PODUJATÍ
marec 2017
P U S Š P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC